Aplikaci DoKapsy využijete nově i v MHD ve vybraných městech aktualizováno

Aplikaci DoKapsy využijete nově i v MHD ve vybraných městech [aktualizováno]
2021-11-30T15:30:52+02:00
• 30. 11. 2021

Zdroj: ČSOB

Aktualizováno 30. 11.

Aplikace DoKapsy od ČSOB se dočkala aktualizace, kterou nejvíce ocení obyvatelé a návštěvníci Prahy. Nově totiž podporuje možnost placení za parkování. Není tak potřeba hledat parkovací automat. V aplikaci stačí zvolit patřičnou zónu, zadat SPZ a pak zaplatit. Poslední dvě položky mohou být uloženy v aplikaci, takže následné použití je jednodušší. V tuto chvíli DoKapsy používá na 60 tisíc uživatelů.

„Aplikace DoKapsy od ČSOB je jedinečným pomocníkem pro pohodlnější nakupování a cestování. Z přidání Prahy do parkování máme velkou radost, protože mnoho našich klientů tuto službu poptávalo. Hledat drobné ani parkovací automat uživatelé s naší aplikací nemusí už na více než 50 místech po celém Česku,“ říká Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za Inovace a Digital.

Původní článek 24. 6.

Z doby, kdy si banky řešily vlastní metody placení přes mobilní telefon v obchodech, zůstalo jen pár projektů, které ale změnily směr působeni. Jedním takovým je i aplikace DoKapsy od ČSOB, přičemž za vývojem stojí společnost Etnetera. Dnes se jedná spíše o pomocníka, která ale dostává nové funkce.

MHD, čerpací stanice i parkování

Asi nejzajímavější novinkou aplikace DoKapsy je možnost placení městské hromadné dopravy. Seznam podporovaných měst je zatím velmi krátký, ale snad se tato situace bude časem měnit a dočkáme se větší podpory. V tuto chvíli můžete aplikaci využít v městech Cheb, Olomouc, Tábor, Liberec a Zlín.

„Aplikace DoKapsy od ČSOB je každodenní pomocník, který se nejvíce osvědčí při nakupování a cestování třeba i díky tomu, že zahrnuje věrnostní kartičky a nabízí každý měsíc nové slevové akce. Nově je teď možné si přes apku jednoduše zajistit parkování a jízdenky v MHD. Těší nás, že si ji aktivovalo už přes 40 tisíc lidí,“ uvádí Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB zodpovědná za Inovace a Digital.

1200x1200 jizdenky1 1 1200x1200x Parking 1200x1200x

Zdroj: ČSOB

Dále lze aplikaci použít na placení u čerpacích stanic Globus, kterých je po celém Česku patnáct. Nachází se například v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Českých Budějovicích nebo Plzni.  Mimo to dochází rozšiřování možnosti placení také za parkování. Funkce se nabízí v Brně, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Táboře, ve Velkém Meziříčí a dalších více než 30 lokalitách

„Pokud si do aplikace uložíte SPZ vozidla a svou platební kartu, zaplatíte za parkování během pár vteřin a stejně snadno si parkování přímo v aplikaci můžete prodloužit,“ vysvětluje přednosti aplikace Michaela Lhotková.

K využívání této aplikace a většiny funkcí nepotřebujete být klientem této banky. Klidně lze používat i s platebními kartami konkurence. Samozřejmě se dá najít i konkurenční aplikace, ale ve většině případů si každé město řeší tuto problematiku po svém. Některá ale zavádí možnost bezkontaktního placení přímo mobilním telefonem se službou Google Pay nebo Apple Pay.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat