reklama

Google ruší stránkování ve vyhledávání

Google ruší stránkování ve vyhledávání
2021-10-14T19:13:02+01:00
• 15. 10. 2021

Zdroj: Google

Někdy i drobná změna může mít dramatický vliv na používání služby. V této oblasti musí být opatrný i sám Google, který se rozhodl pro změnu, kterou asi ocení část uživatelů, ale nemusí být tak šťastná pro jiné. Konkrétně se začíná nasazovat kontinuální načítání výsledků v samotném Google Vyhledávání.

Kontinuální pokračování

Při hledání samotných výsledků je v této chvíli nutné vždy kliknout na další seznam, abyste mohli pokračovat v prozkoumávání. Je tedy nutné jedno kliknutí navíc pro další výsledky. Google se rozhodl tento princip změnit a nově si vystačíte jen s posouváním samotného obsahu.

ezgif 3 29fbd2f6b897 160x320x

Zdroj: Google

Jakmile se dostanete na konec výsledků, dojde k automatickému načtení dalších. Poměrně jednoduchá funkce, ale někteří uživatelé ji asi neocení. Například můžete vědět, že kýžený obsah se nachází na pomyslné druhé nebo třetí stránce výsledků. Takto budete obtížněji hledat potřebné odkazy. Na druhou se asi tato novinka dotkne negativně jen menšího procenta uživatelů.

Kontinuální načítání obsahu bude prvně dostupné v anglické mutaci Google Vyhledávání a také prvně jen pro USA. Následně dojde k rozšiřování. Celý proces uvolnění pro všechny uživatele může trvat několik měsíců.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim