reklama

Google přináší bezpečnostní funkci i na starší mobily s Androidem

Google přináší bezpečnostní funkci i na starší mobily s Androidem
2021-09-20T18:00:27+02:00
• 20. 9. 2021

Fotka od andrekheren z Pixabay

1

Google každý rok představí novou verzi operačního systému, přičemž každý měsíc dochází k vydání bezpečnostní aktualizace. Na nové funkce není potřeba čekat na aktualizaci systému. Někdy přidává novinky skrze novou verzi Google Play služeb, takže se funkce dostanou i na starší verze Androidu. Tentokrát jsme se dočkali bezpečností funkce.

Vychází Android 12 Beta 5, poslední před vydáním stabilní verze [aktualizováno]

Oprávnění v Androidu

Sice systém prošel už mnoha změnami, ale ty nejdůležitější se vždy týkají bezpečnosti. Android 11 přinesl funkci, která automaticky zruší oprávnění u aplikací, které nepoužíváte několik měsíců. Při spuštění jste tak znovu vyzváni k udělení oprávnění. Google se rozhodl, že tuto funkci přinese na starší verze Androidu.

Konkrétně se dostane na všechna zařízení s minimální verzí 6, tedy Marshmallow. Google ji zavede do mobilů právě přes aktualizaci Google Play služeb a funkce bude nativně dostupná. Jsou zde ale určité podmínky. Aktivní bude u aplikací, které cílí i na Android 11, tedy API 30. Pokud ale aplikace cílí maximálně na API 29, bude funkce vypnutá. I tak ji bude uživatel moci aktivovat manuálně.

Android making permissions auto reset social v2 2048x1024x

Zdroj: Google

Jedná se o poměrně zajímavý způsob vylepšování starších verzí systému bez nutnosti spolupráce s výrobci mobilů. Možná se takto dočkáme dalších novinek přes Google Play služby. Je ale otázkou, co ještě Google hodlá přinést na starších verze Androidu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Hakus von Tyros

20. 9. 2021, 20:32
Android aplikace

Super. Jen tak dál.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim