reklama

Oppo představilo technologie pro lepší focení u smartphonů

Oppo představilo technologie pro lepší focení u smartphonů
2021-08-19T18:00:39+02:00
• 19. 8. 2021

Zdroj: Oppo

Oppo patří mezi jedny z největších výrobců mobilních telefonů, přičemž se snaží inovovat technologie a nespoléhat se jen na dodavatele. V tomto týdnu v rámci speciální akce OPPO Future Imaging Technology Launch Event 2021 jsme se dočkali představení několika technologických novinek, pomocí kterých budou mobily této společnosti nabízet lepší fotografické schopnosti.

Zoom je asi nejzajímavější

Oppo první zmiňuje nový RGBW senzor pro focení, který má dedikovaný pixel pro samotnou bílou barvu. S pomocí dalších technologií by měl zachytit o 60 % více světla a mělo by dojít o 35% snížení šumu. Tyto vlastnosti nejvíce poslouží při focení za zhoršených světelných podmínek.

OPPO Five axis OIS 2021 1024x577x

Zdroj: Oppo

Dále jsme se dočkali nové optické stabilizace foťáků, která pracuje na pěti osách. Zde celý systém spolupracuje s gyroskopem a dle samotných dat upravuje stabilizaci foťáku. Díky tomu by neměl být problém zachytit ostřejší snímky nebo plynulejší videa i za pohybu. Oppo uvádí, že si stabilizace poradí s úhlem ±3° a přesnost je 2 μm. Tato technologie zvyšuje výkon kompenzace vibrací až o 65 %.

Největší posun ale vidíme v samotné technologii periskopického modulu foťáku pro zoom. Tentokrát Oppo šlo cestou posunu samotných čoček, díky čemuž se nabízí kontinuální zoom v rozsahu 85–200 mm. Celý systém je postaven na magnetorezistivní technologii, takže například kratší zoom u videa bude velmi plynulý. Pro využití kompletního rozsahu, kde je nutné posunout celou soustavou, je využita hřídel, která také prošla inovacemi, aby nabídla plynulejší pohyb.

OPPO Continuous Optical Zoom 2021 1024x577x

Zdroj: Oppo

Společnost zatím neuvedla, kdy budou tyto technologie použity, nebo kdy se objeví první mobilní telefon s těmito novinkami. Odhadujeme, že by se takové zařízení mohlo objevit ještě letos.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat