Instagram zavádí změny v soukromí účtů pro uživatele mladší 16 let

Instagram zavádí změny v soukromí účtů pro uživatele mladší 16 let
2021-08-01T09:30:36+02:00
• 1. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Instagram, který je vlastněn společností Facebook, v této době zavádí další změny. Ty se týkají uživatelů, kteří jsou mladší 16 let resp. mladší 18 let. Změny se týkají ochrany soukromí a cílení reklamy.

Instagram zavádí další kroky na ochranu soukromí nezletilých

Nyní budou všichni uživatelé, kteří ještě nedosáhli věku 16 let, mít účet ve výchozím stavu nastaven jako soukromý. Co to znamená? Obsah zveřejněný pod takovým účtem nebude viditelný pro každého. Ten kdo bude chtít obsah vidět, musí nejprve poslat žádost o možnost sledování. Soukromé účty jsou běžnou praxí pro ty, kdo nechtějí mít obsah veřejný pro každého defaultně.

Tito uživatelé budou mít však možnost svůj účet kdykoliv nastavit jako veřejný. Stávajícím uživatelům bude Instagram zasílat oznámení, ve kterém je bude vyzývat, aby přešli na soukromý účet, pakliže ho budou mít nastaven jako veřejný. Instagram se tímto krokem snaží ochránit soukromí mladších uživatelů. Aktivita vychází z kampaně z letošního března, kdy se Instagram snažil mladším uživatelům ukázat výhody soukromého účtu.

Instagram

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost se snaží své kroky odůvodnit tím, že chrání mladistvé před podezřelými účty, které byly v minulosti ze strany nezletilých nahlášeny, nebo zablokovány. Takové účty budou zcela odfiltrovány, nebudou si moct zobrazit účty mladistvých a podobně.

Vedle těchto změn Instagram zavádí také změny v cílení reklamy na uživatele, kteří ještě nedosáhli 18 let. Jedná o změnu ve způsobu, jakým mohou inzerenti cílit svou reklamu na základě zájmů, aktivity, věku, pohlaví a dalších atributů. Nově bude možné reklamu cílit pouze na plnoleté a tato direktiva se týká nejen Instagramu, ale také samotného Facebooku a Messengeru.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat