reklama

Facebook aplikace dostane funkce, o které přišla v roce 2014

Facebook aplikace dostane funkce, o které přišla v roce 2014
2021-08-24T13:30:43+01:00
• 24. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Facebook se snaží upravovat svou vlastní aplikaci poměrně často. Ostatně se stává, že dva uživatelé se stejnou verzí aplikace nemají k dispozici totožné prostředí nebo funkce. Nyní se ale začíná testovat vrácení dvou funkcí.

Facebook nově nabízí přesun dat do dalších služeb [aktualizováno]

Návrat volání

Facebook aplikace přišla v roce 2014 o možnost volání, přičemž funkce se přesunula do samostatné aplikace Messenger. Společnost nedávno dokonce oznámila příchod šifrovaného volání i video hovorů, z čehož jsme usuzovali, že tyto funkce budou dále vyvíjeny přímo v Messengeru. Bloomberg přichází s informací, že samotné video hovory a běžné hovory budou součástí i aplikace Facebook.

V tuto chvíli probíhá testování, přičemž cílem je nabídnout uživatelům pohodlnější způsob volání bez nutnosti spuštění aplikace Messenger. Do jisté míry je tato funkcionalita dostupná již nyní v podobě Místností, ale zřejmě se dočkáme plnohodnotnějšího řešení. Dá se očekávat, že Facebook bude chtít na tuto dvě funkce navázat další možnosti.

FB messenger 1 711x434x

Zdroj: Facebook

Ačkoliv se pro mnohé může jednat jen o další drobnost a rozšíření funkcionality, tak zřejmě Facebook ukazuje směřování Messengeru. Pravděpodobně dochází k přerodu ze samostatné aplikace rovnou ve službu, kterou bude integrovat dál do dalších aplikací. Možná je to strategií ve sjednocení komunikace napříč všemi aplikacemi.

Oficiálně: Facebook propojí WhatsApp, Messenger a Instagram na úrovni komunikace [aktualizováno]

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim