reklama

Služba Záložky Google končí, ale netýká se to Chromu

Služba Záložky Google končí, ale netýká se to Chromu
2021-07-21T18:02:34+02:00
• 22. 7. 2021

Autor: Přemysl Vaculík, Dotekomanie.cz

Google má poměrně hodně služeb a některé jsou tak trochu zapomenuté. Například služba Záložky Google existuje od roku 2005 a sloužila pro zaznamenávání webových odkazů, přičemž jste si mohli vložit poznámku a také štítky. Google nyní ve službě zobrazuje jednoduchou informaci, že dojde k ukončení provozu.

Záložky Google

Službu Záložky Google jsem přímo použil jen dvakrát pro zaznamenání odkazů, v letech 2009 a 2012. Ostatně s příchodem integrovaných funkcí do Chromu a samotné synchronizace jsme neměl potřebu navštěvovat tuto dedikovanou službu, která není napojena na Chrome. I jsem zapomněl, že jsem ji někdy použil.

Google ji i tak propojil s Google Mapami, takže ve službě asi najdete označená místa. Společnost ale ubezpečuje, že označená místa nezmizí s ukončením služby. Zřejmě došlo již k přesunu a Záložky Google jsou pro toto ukládání jen redundantní službou. Google nyní informuje, že Záložky Google budou ukončeny 30. září, více informací zde není k dispozici, ale je více méně jasné, že již není potřeba a uživatelská základna je minimální.

Screenshot 16 1025x549x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Na stránce google.com/bookmarks najdete všechny záložky, pokud nějaké máte. Pokud si je chcete stáhnout, můžete v bočním menu kliknout na položku Exportovat záložky. Ihned se vám stáhne do počítače HTML soubor (webová stránka) s odkazy.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim