Konečně se dočkáme top modelu Nokia

Konečně se dočkáme top modelu Nokia
2021-07-06T16:30:21+02:00
• 6. 7. 2021

Nokia 9 PureView; Zdroj: HMD Global

Značka Nokia byla vzkříšena díky společnosti HMD Global. Sice zde jsou stále finské kořeny, ale výroba je kompletně v Číně, přičemž tento trh je pro společnost stále důležitý. Mnoho novinek se prvně objeví v Číně, následně jsou uvedeny na globálním trhu. Nokie jsou v dnešní době jediné mobily s čistým Androidem mimo Google díky programu Android One. Bohužel HMD Global stále nemá top model, spíše takový smartphone z vyšších příček, který by byl úspěšný. Letos se ale konečně dočkáme pořádně vybavené Nokie.

Již tento listopad

Sice jsme zde měli mnoho spekulací a úniků, ale poslední top model od HMD Global byl smartphone Nokia 9 PureView. Ten byl uveden v roce 2019 a snažil se lákat mimo jiné na zadní foťáky. Bohužel o úspěchu nemůžeme hovořit a mobil se sotva prodával. Následovaly spekulace zmiňující názvy Nokia 9.1, 9.2 a 9.3, ale žádného jsme se nedočkali.

Tentokrát zde ale nemáme obyčejnou spekulaci. Zhang Yucheng, produktový manažer HMD v Číně, přímo potvrdil, že top model dorazí 11. listopadu. Stane se tak v Číně, přičemž samotné datum je v tomto případě důležitě. Termín 11. 11. totiž v Číně připadá na speciální akci, kdy se prodávají mobily a jiná elektronika ve velkém a také se slevami. HMD tak asi chce značně zazářit v tento neobyčejný den.

c8ed33a0fbd4d8666abb1fc0e5f1be65 mmf1000x1000 1000x1000x

Nokia 9 PureView; Zdroj: HMD Global

Teoreticky by se mohlo jednat o Nokii X70, o které se toho moc zatím neví, ale měla by nabídnout na zakázku vyrobený foťák. Vzhledem k nedávným spekulacím by ale novinka nemusela nabídnout systém Android. Je možné, že Nokia X70 bude mimo jiné lákat na systém HarmonyOS. Je ale otázkou, jestli se tento model v patřičných modifikacích, tedy s Android One, nabídne na globálním trhu.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat