reklama

iPad s OLED displejem už za dva roky

iPad s OLED displejem už za dva roky
2021-07-08T20:53:15+02:00
• 10. 7. 2021

Zdroj: MacRumors

Očekává se, že Apple uvede svůj první OLED iPad v roce 2023. S touto informací přišla společnost Display Supply Chain Consultants (DSCC) ve své nejnovější čtvrtletní zprávě o OLED dodávce. Apple vstoupí na trh s 10,9palcovým AMOLED iPadem, což by ve výsledku mohl být model iPad Air. 

iPad Air bude vlaštovkou

O práci společnosti Apple na OLED iPadu jsme již několikrát psali a obrovský počet spekulací téměř potvrzuje, že je tato technologie ve vývoji. Právě teď jsou OLED displeje omezeny na novou sérii iPhone 13, Apple Watch a MacBook Pro s Touch Barem. Apple však pracuje na zavedení OLED panelu i pro ostatní Macy a iPad. 

iPad

Zdroj: MacRumors

S největší pravděpodobností nový iPad dorazí v průběhu roku 2023, spekuluje se hlavně o březnu. Prvním OLED modelem by měl být spíše Air než Pro, přičemž pro iPad Pro bude společnost i nadále používat technologii mini-LED. 

OLED technologie je obecně drahá, což je důvod, proč byla technologie omezena pouze na menší zařízení, jako je iPhone a Apple Watch. Když bude panel v iPadu, nabídne zařízení vyšší jas, kontrast, hlubší černou a širší pozorovací úhly. Zpráva DSCC také naznačuje, že má Apple v budoucnu v plánu zrušit Touch Bar.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim