reklama

Twitter pracuje na automatickém blokování účtů

Twitter pracuje na automatickém blokování účtů
2021-06-06T17:28:04+02:00
• 7. 6. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Twitter v poslední době testuje mnoho novinek, přičemž nedávno jsme se dočkali placené verze, která se jmenuje Twitter Blue. Sice nenabízí mnoho funkcí v tuto chvíli, ale plánuje se postupná integrace a další bonusové možnosti. Kromě toho se Twitter soustřeďuje na omezení závadného obsahu, ale jak se ukazuje, jedna taková funkce se zpřístupní uživatelům.

Safety mode

Twitter se snaží starat o obsah na sociální síti a v podstatě není problém si vysloužit zablokování a odstranění účtu. Stačí porušit podmínky, sdílet závadný obsah nebo obtěžovat ostatní uživatele. Systém ale není dokonalý a pracuje v podstatě na globální úrovni.

Uživatelé ale dostanou funkci nazvanou v angličtině Safety Mode, tedy bezpečný režim. V rámci nastavení si budete moci novinku aktivovat, přičemž je založena na automatickém zablokování účtů z vašeho pohledu na sedm dní. Automatické zablokování si vyslouží ty účty, které použijí nevhodný text, posílají opakující se text a podobně. Twitter v podstatě omezí obtěžující chování pro konkrétní účty, které si aktivují funkci.

feature undo tweetpngimgfullhdmedium 4320x4320x

Twitter Blue; Zdroj: Twitter

Účtů, s kterými pravidelně komunikujete nebo sledujete, se automatické blokování nebude týkat. U nich byste museli manuálně udělat blokaci. Teoreticky se díky nové funkci budete moci zbavit spamu a trollů. Vzhledem k současné podobě a že se stále na funkci pracuje, asi bude dostupná zprvu jen pro angličtinu.

Zdroj: twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat