TSMC experimentuje 1nanometrovou výrobou

TSMC experimentuje 1nanometrovou výrobou
2021-05-28T13:30:26+02:00
• 28. 5. 2021

Zdroj: mexico-now.com

1

S tím, jak se použití křemíku ve výrobě polovodičů v posledních letech blíží svým limitům, výrobci čipů hledají stále alternativní materiály. Ty jim umožňují neustále zmenšovat výrobní procesy, což v praxi zase umožní přidat více tranzistorů do stejné plochy. 

TSMC ve fázi velkého experimentu

Největší výrobce čipů na světě, TSMC, ve spolupráci s Tchaj-wanskou národní univerzitou a Massachusettským technologickým institutem, představil své následující plány. TSMC hodlá využít materiál zvaný semikovový bizmut, který má v příštích letech umožnit výrobu čipů o velikosti 1 nanometru. 

TSMC

Zdroj: mexico-now.com

Jak se ale procesy zdokonalují, výrobci čelí problému vyššího odporu a nižších proudů na tranzistorových kontaktních elektrodách, které jsou odpovědné za dodávku energie do tranzistorů. Právě semikovový bizmut by mohl výrazně snížit odpor a současně zvýšit proud, který lze přenášet. 

Tato technologie je ale stále ve fázi experimentu a velkoobjemová výroba dorazí až v příštích několika letech. Aktuálně TSMC pracuje s 5nanometrovou výrobní technologií, přičemž letos má být zahájena 3nanometrová výroba.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Ano – 3,2,1 a potom? To bude zaujimave. Popisalo sa vela ale bude treba to zastavit, alebo natiahnut cas. Na 90% vyrobene telefony su len na jedno kopyto. Procesory spracuvaju v telefonoch len socialne siete a fotky. Budu musiet vyrobcovia zacat experimentovat ako vykon procesorov vyuzit inteligentne. Treba skusit pochopit pointu

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat