reklama

TSMC experimentuje 1nanometrovou výrobou

TSMC experimentuje 1nanometrovou výrobou
2021-05-28T13:30:26+01:00
• 28. 5. 2021

Zdroj: mexico-now.com

1

S tím, jak se použití křemíku ve výrobě polovodičů v posledních letech blíží svým limitům, výrobci čipů hledají stále alternativní materiály. Ty jim umožňují neustále zmenšovat výrobní procesy, což v praxi zase umožní přidat více tranzistorů do stejné plochy. 

TSMC ve fázi velkého experimentu

Největší výrobce čipů na světě, TSMC, ve spolupráci s Tchaj-wanskou národní univerzitou a Massachusettským technologickým institutem, představil své následující plány. TSMC hodlá využít materiál zvaný semikovový bizmut, který má v příštích letech umožnit výrobu čipů o velikosti 1 nanometru. 

TSMC

Zdroj: mexico-now.com

Jak se ale procesy zdokonalují, výrobci čelí problému vyššího odporu a nižších proudů na tranzistorových kontaktních elektrodách, které jsou odpovědné za dodávku energie do tranzistorů. Právě semikovový bizmut by mohl výrazně snížit odpor a současně zvýšit proud, který lze přenášet. 

Tato technologie je ale stále ve fázi experimentu a velkoobjemová výroba dorazí až v příštích několika letech. Aktuálně TSMC pracuje s 5nanometrovou výrobní technologií, přičemž letos má být zahájena 3nanometrová výroba.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Ano – 3,2,1 a potom? To bude zaujimave. Popisalo sa vela ale bude treba to zastavit, alebo natiahnut cas. Na 90% vyrobene telefony su len na jedno kopyto. Procesory spracuvaju v telefonoch len socialne siete a fotky. Budu musiet vyrobcovia zacat experimentovat ako vykon procesorov vyuzit inteligentne. Treba skusit pochopit pointu

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim