Využijte aplikaci Zkratky k ovládání chytré domácnosti sponzorované články

Využijte aplikaci Zkratky k ovládání chytré domácnosti [sponzorované články]
2021-04-16T18:41:12+02:00
• 15. 4. 2021

Ovládat chytré žárovky, kamery i jiné gadgety přes aplikaci Domácnost je teprve začátek, větší zážitek i hromadu dalších možností nabízí nativní iOS aplikace Zkratky (Shortcuts).

Tuhle užitečnou appku najdete  již předinstalovanou ve vašem iPhonu či iPadu, představuje způsob jak urychlit a usnadnit úlohy napříč aplikacemi  stačí dát více akcí z různých aplikací do jedné zkratky a pak jedním kliknutím, nebo hlasovým pokynem spustit. Spuštění můžete také navázat třeba na denní dobu, vaši polohu nebo stav baterie.

Zkratky také rozšiřují možnosti využití chytrých produktů. Najdete v ní funkce, které v aplikaci Domácnost z různých důvodů chybí. Pojďme si to ukázat na příkladu dvou produktů značky chytré domácnosti VOCOlinc.

Režim spánku u smart čističky vzduchu VOCOlinc VAP1

Čistička vzduchu nativně ovladatelná přes Apple HomeKit? VOCOlinc VAP1 je vůbec prvním a jediným takovým produktem na světě. Ocení ji všichni jablíčkáři, obzvlášť teď v pylové sezoně. Zatímco v aplikaci Domácnost můžete nastavit a zautomatizovat její zapnutí/vypnutí a level výkonu, aplikace Zkratky umožní navíc hrát si s režimem spánku a dětským zámkem. 

Stačí vytvořit novou zkratku, v akci vybrat aplikaci VOCOlinc a zvolit produkt, který chcete zautomatizovat. Následně vyberte, co má čistička udělat. Pokud si Zkratku pojmenujete např. “Night mode”, po vyslovení této formule ji Siri spustí.

vocolinc 1300x728x

Čističku VOCOlinc najdete na VOCOlinc.cz

Režim soukromí u indoor kamery VOCOlinc VC1 Opto

Podobnou vychytávku nabízí i zbrusu nová vnitřní kamera VOCOlinc VC1 Opto, která je trhu teprve měsíc. Disponuje fyzickým soukromým režimem, který aktivujete nebo vypnete v aplikaci VOCOlinc. Právě přes zkratky ji však můžete spustit hlasovým pokynem, nebo přidat jako součást větší automatizace. Princip je stejný jako u čističky vzduchu. 

Vytvořte novou zkratku, v akci vyberte aplikaci VOCOlinc a zvolte v roletce produkt VC1. Následně vyberte co má kamera udělat. Pokud si Zkratku pojmenujete např. “Privacy mode”, po vyslovení ji Siri zapne.

2 1300x728x

Mimochodem, pokud vás kamera zaujala, přečtěte si o HomeKit Secure Video víc v tomto článku.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat