Spotify oficiálně spouští podporu „Hey, Spotify“

Spotify oficiálně spouští podporu „Hey, Spotify“
2021-04-15T18:00:26+02:00
• 15. 4. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Největší hudební streamovací službu Spotify přichází se skvělou funkcí. Nyní budete moci svůj seznam skladeb ovládat přímo prostřednictvím Spotify aplikace. 

Spotify přichází s velkou novinkou

Neznamená to, že Spotify získává hlasového mini asistenta, ale hudební aplikace je nově schopna provádět jednoduché akce související s hudbou, jako je přehrávání vašeho oblíbeného umělce, alba nebo přepínání skladeb. Pro vyvolání asistenta stačí říct „Hey, Spotify“.

Spotify na svém oficiálním blogu uvedlo pět věcí, které potřebujete o novince vědět. Tak pojďme na to. V zásadě, jakmile je vaše aplikace aktualizována na nejnovější verzi, která funkci obsahuje, stačí přejít do sekce Hledat a klepnout na ikonu mikrofonu. To v praxi znamená, že dáváte Spotify povolení nahrávat zvuk nebo přistupovat k mikrofonu. Pak už jen stačí říct „Hey Spotify“ a zadat příkaz. 

Spotify

Zdroj: AndroidCommunity

Dá se říci, že budete mít přístup k Spotify Voice odkudkoli v aplikaci, takže stačí říct něco jako „Hey Spotify, play Taylor Swift songs “ nebo „Hey Spotify, play the latest episode of This American Life podcast“. Asistenta můžete požádat o přehrávání skladeb, umělců, nálad a žánrů. Případně si můžete nechat přehrát podcastovou epizodu. 

Pokud jde o ochranu osobních údajů, aplikace začne sbírat to, co říkáte, až v případě vyslovění spouštěcí fráze „Hey, Spotify“. Aplikace bude také indikovat prostřednictvím vizuálního nebo zvukového tónu v aplikaci, když obdrží váš příkaz. Aplikace však bude v pohotovostním režimu a bude poslouchat vaši spouštěcí frázi „zkrátka několiksekundové úryvky“, ale pokud frázi neuslyší, záznamy smaže. 

Funkce se teprve pomalu rozšiřuje. Nejprve bude k dispozici v USA (pro Android uživatele) a poté i u nás. 

Zdroj: androidcommunity.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat