reklama

LG oficiálně končí se smartphony

LG oficiálně končí se smartphony
2021-04-08T07:53:24+02:00
• 5. 4. 2021

Zdroj: LG

Dlouho se spekulovalo kolem budoucnosti společnosti LG na mobilním trhu. Již minulý týden se objevily spekulace, že by mělo dojít k oznámení již v tomto týdnu, což se nakonec potvrzuje. LG skutečně končí s mobilními telefony.

Sbohem LG

Samotné rozhodnutí bylo schváleno správní radou. Důvodem je silné konkurenční prostředí. LG nedokázalo držet krok s mladými společnostmi a nedokázalo udržet mobilní divizi v kladných číslech. Samozřejmě se nabízí otázka, co se stane s mobily LG, které mají uživatelé u sebe.

Sice LG nebylo nějak konkrétní, ale ve svém prohlášení uvádí, že servis bude aktivní. Firma spolupracuje s dodavateli, takže reklamace nebo oprava LG mobilů nebude problém. Samozřejmě jen po určitou dobu, ale nebylo řečeno, jak dlouho.

LG logo 540x247x

Zdroj: LG

Dokonce LG bude poskytovat softwarovou podporu a aktualizace. Ani zde nebyla společnost nějak konkrétní, ale dle oficiálních stránek se vybrané mobily dočkají aktualizace na Android 11 a dokonce na Android 12. Zajímavé je, že aktuální portfolio mobilů LG se bude stále prodávat. Zjevně tak společnost doprodá poslední kusy a zajistí podporu a servis.

LG odchází z trhu s mobilními telefony, přičemž celý proces má být dokončen 31. července. I po tomto datu budou mobily LG v prodeji. Firma se soustředí například na elektrická auta, spotřebiče, multimédia a další kategorie. Ve světě mobilních telefonů LG tak trochu zůstane, ale už jen jako dodavatel technologií a součástek.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat