iPad mini 6 poprvé zachycen na fotografiích

iPad mini 6 poprvé zachycen na fotografiích
2021-04-10T19:30:32+02:00
• 10. 4. 2021

Zdroj: Český Mac

2

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o chystaném iPadu mini, který má dorazit v první polovině letošního roku, potenciálně už tento měsíc. Poslední uniklá fotografie dokonale odhaluje údajně finální design. Víme tedy, co přesně od mini varianty můžeme očekávat, včetně designu. 

iPad mini 6: co odhalují fotografie

Na Twitteru se objevily dvě fotografie zachycující fiktivní verze připravovaných 11palcových a 12,9palcových iPadů Pro, včetně iPadu mini 6. Samozřejmě fotky pocházejí z čínského dodavatelského řetězce. 

sonny 2021 ipad mini pro dummies 800x450x

Zdroj: MacRumors

Vůbec mě nepřekvapuje, že design iPadu mini 6 bude po vzoru minulých generací. Očekávat můžeme zadní fotoaparát, hardwarové tlačítko Home Button a silné rámečky nad a pod displejem. Zařízení by mělo být mírně tlustší. Například analytik Ming-Chi Kuo uvedl, že iPad mini 6 nabídne 8,5 až 9palcový displej. Zda ale dojde ke zvětšení obrazovky nebo zmenšení rámečků, je nejasné. 

sonny dickson 2021 ipad mini pro dummies 800x450x

Zdroj: MacRumors

Japonský server Mac Otakara na druhou stranu tvrdí, že budeme mít k dispozici plochu o velikosti 8,4 palců s tenčími rámečky a designem iPadu Air 3. Rovněž ale uvádí, že model bude vybaven Touch ID v domovském tlačítku a Lightning portem. Je pravděpodobné, že v tomto případě Apple nasadí svou novou technologii mini-LED. Tyto displeje používají zcela odlišné sloučeniny pro vyzařování světla, než dosavadní OLED panely. Navíc jsou tenčí, jasnější a energeticky účinnější. Apple již nějaký ten čas dává najevo, že by se rád stal nezávislou společností. Některé komponenty si již začíná vyrábět sám. V průběhu několika let však dojde také k „sestřelení“ hlavního dodavatele displejů – Samsung. Jeho displeje nahradí panely od LG, v budoucnu bude ale Apple chtít použít své technologie.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Vazne Apple pouziva oled v iPadu?

Martin Jeřábek

VIP 10. 4. 2021, 21:38

Apple nasadí svou novou technologii…
Jeho displeje nahradí panely od LG, v budoucnu bude ale Apple chtít použít své technologie.

Tak jak? Vyberte si prosím :D

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat