reklama

Chrome 90 nabídne vytvoření odkazů na vybraný text

Chrome 90 nabídne vytvoření odkazů na vybraný text
2021-04-19T08:00:31+01:00
• 19. 4. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google poměrně pravidelně aktualizuje webový prohlížeč Chrome, přičemž se v poslední době zaměřil i na zrychlení, respektive snižování nároků na hardware. V těchto dnech byste měli mít dostupnou aktualizaci na Chrome 90. I tak jedna funkce ještě nemusí být zcela aktivní.

Chrome 89 pro Android vylepšuje rychlost a snižuje nároky

Vylepšené odkazování

Dle Googlu má mít Chrome 90 k dispozici novou funkci, která umožní zvýraznění textu a vytvoření odkazu na něj. Stačí vybrat patřičnou část, kliknout pravým tlačítkem v případě počítače na text a z nabídky vybrat kopírování textu na zvýrazněný text.

Chrome Shared Highlight Landscape 06max 1000x1000 1000x541x

Zdroj: Google

Následně stačí komukoliv odeslat vytvořený odkaz. Tomu se nejenže otevře stránka v konkrétní části, ale také dojde k barevnému zvýraznění. Samozřejmě se počítá s tím, že druhá strana má také prohlížeče Chrome. Funkce by měla být dostupná v prohlížeči pro počítače a také pro Android. Na iOS přijde později.

Tato funkce se může občas hodit, ale podstatnější je snížení nároků na hardware. To nejvíce ocení uživatelé, kteří používají Chrome na zařízení s baterií. V případě notebooků se může prodloužit používání o více než hodinu. U mobilů je Chrome rychlejší o 13 %.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim