reklama

ZTE pracuje na 2. generaci poddisplejové kamery, tentokrát s 3D rozpoznáváním obličeje

ZTE pracuje na 2. generaci poddisplejové kamery, tentokrát s 3D rozpoznáváním obličeje
2021-03-02T16:30:28+02:00
• 2. 3. 2021

Zdroj: ZTE

V roce 2020 bylo právě ZTE první společností, která jako úplně první představila smartphone se selfie kamerou zabudovanou přímo pod displeje v modelu Axon 20 5G. Prvotní myšlenka se ukázala jako perfektní řešení, při reálném používání už ale tolik ne. Kvalita fotografií nebyla příliš oslňující a navíc pixely nad kamerou úplně nesplývaly se zbytkem displeje. Nyní ZTE ukazuje již druhou generaci této poddisplejové selfie kamery, která má navíc jednu funkci navíc.

ZTE a rozpoznávání obličeje

Jelikož odemykání pomocí obličeje se stává stále populárnější, je tedy pochopitelné, že ZTE tuto funkci implementuje do druhé generace své poddisplejové selfie kamery. Již v minulosti tento výrobce zařízení s funkcí 3D odemykáním obličeje představil a díky zkušenostem s výrobou klasické kamerky pod displejem bychom se tak zařízení s takovými senzory dočkat ještě letos.

ZTE 3D facial recognition 1024x581 1024x581x

zdroj: fonearena.com

3D rozpoznávání obličeje vyžaduje nasazení více senzorů, ZTE se tento problém ale zřejmě podařilo vyřešit. Společnost si je navíc vědoma také toho, že u první generace této kamerky byly nutné kompromisy v podobě nižší hustoty pixelů a také maximálně 60Hz obnovovací frekvence. Jak se ale zdá, výrobce si poradil s těmito problémy, jelikož hustota pixelů bude tentokrát moci být až 400 ppi (namísto původních 200 ppi) a také se můžeme dočkat až 90 či 120Hz panelů.

ZTE 2nd gen under display camera 668x512x ZTE 2nd Gen under screen camera unveil 675x372x

zdroj: fonearena.com

Při představení této technologie v Šanghaji ZTE neuvedlo přesný termín nasazení do finálního zařízení, dá se ale předpokládat, že bychom se selfie kamerky pod displejem s možností 3D rozpoznávání obličeje mohli dočkat v modelu Axon 30.

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim