Huawei začíná podporovat vývojáře třetích stran pro své Watch GT2 Pro

Huawei začíná podporovat vývojáře třetích stran pro své Watch GT2 Pro
2021-02-25T15:00:07+02:00
• 25. 2. 2021

Huawei Watch GT2 Pro; Zdroj: Dotekománie

Doposud se chytré hodinky dělily ve skrze na dvě skupiny. Buďto ty opravdu chytré s možností instalací dalších aplikací, nebo ty, bez možnosti instalace aplikací, ale zase se skvělou výdrží na jedno nabití. Huawei se dříve držel spíše strategie zaměřené na delší výdrž, s příchodem Watch GT2 Pro se ale tento postoj lehce změnil, jelikož zde přibyla možnost instalace dalších aplikací.

Opravdu chytré Watch GT2 Pro

Výsada instalace dalších aplikací byla doposud výsada zejména Apple Watch, hodinek s Wear OS a Galaxy Watch od Samsungu s Tizen OS. Huawei již při uvedení Watch GT2 Pro naznačil možnost instalace aplikací, nicméně zprvu žádné aplikace k dispozici nebyly. Postupem času se začaly objevovat další a další, jako třeba jednoduchá hra či kalkulačka. Nově ale Huawei otevřel dveře vývojářům třetích stran, kteří tak mohou vytvářet aplikace pro tyto hodinky.

huawei watchgt2 pro 1200x800x

zdroj: gsmarena.com

Možnost instalace aplikací třetích stran Huawei demonstruje na aplikaci určené pro cvičení a zaznamenávání aktivit s názvem Fitify, která je hodinkovou verzí mobilní aplikace dostupné v AppGallery. Databáze samotné aplikace pak obsahuje více než 900 milionů aktivit a  200 milionů dokončených cvičení od 10 milionů uživatelů ze 170 zemí.

fitify 1200x799x

zdroj: gsmarena.com

Aplikace Fitify byla vytvořena pomocí 5 integračních sad přímo od Huawei Mobile Services a tato čínská si tak klade za cíl poskytovat komplexní podporu pro vývojáře aplikací třetích stran, aby zvýšil jejich zájem vyvíjet aplikace pro LiteOS.

Před pár dny pro Huawei Watch GT2 Pro přibyla také možnost odpovídat na SMS zprávy, i když prozatím jen ve velmi omezené podobě. Doufejme tedy, že se vývojáři zaměří také na hodinky od tohoto technologického giganta a dočkáme se třeba i aplikací jako Spotify či Strava.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat