reklama

Aplikace Google Fotky umí přiblížit video gestem

Aplikace Google Fotky umí přiblížit video gestem
2021-02-09T19:07:30+01:00
• 10. 2. 2021

Zdroj: AndroidPolice

Poslední výraznější novinkou u aplikace Google Fotky je rozhodně přidání nového designu pro tablety. Nová verze více připomíná webovou, ale aspoň aplikace nevypadá jako roztažená. Před nějakou dobou se podařilo zachytit náznaky nových funkcí pro videa a dnes se začínají objevovat u uživatelů.

Google Fotky s novým zobrazením podle polohy

Přiblížení videa

Aplikace Google Fotky nabízí poměrně dost možností a funkcí, přičemž se Google hodně soustřeďuje na automatizaci ve spojení s umělou inteligencí, rozpoznáváním a sdílením. U běžných fotografií si můžete zobrazit mnoho informací včetně polohy, přičemž taková drobná funkce pro přiblížení pomocí dvojitého poklepání nebo pomocí gesta pinch-to-zoom je samozřejmostí.

U videí měl ale uživatel smůlu a nemohl se podívat na detail, respektive si přiblížit danou část. Nově i zabudovaný přehrávač videí podporuje dvojité poklepání, čímž se přiblíží daná oblast. Opětovným poklepáním dojde opět k oddálení. Případně se dá použít staré známé gesto pinch-to-zoom (umístíte dva prsty na displej a oddálíte je nebo přiblížíte).

Video se nepřestává přehrávat při přiblížení, přičemž se lze pohybovat jednoduchým tažením prstu po obrazovce. Novinka byla aktivována ze stran serverů Googlu, takže nemusíte vyhlížet aktualizaci. Pokud ji ještě nemáte, musíte si jen počkat, až se dostane na vás.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim