Rok 2020: Apple v Q4 sesadil Samsung, Huawei po 6 letech vypadl z TOP 5

Rok 2020: Apple v Q4 sesadil Samsung, Huawei po 6 letech vypadl z TOP 5
2021-01-31T19:30:30+02:00
• 31. 1. 2021

Pro společnost Apple skončil rok 2020 více než úspěšně. V posledním čtvrtletí dodal podle dat analytické společnosti Canalys vůbec nejvíce iPhonů a to úctyhodných 81,8 miliónů kusů.

Apple v Q4 zaznamenal velký tržní růst

Tento silný finiš posunul Apple na čelo žebříčku úspěšnosti v podílu na trhu. Sesadil tím tak dosavadního krále – společnost Samsung, která nedokázala obhájit své prvenství díky 12% meziročnímu poklesu dodávek. V číslech to bylo 62 miliónů kusů zařízení.

Ani pro společnost Huawei nebyl loňský rok příliš úspěšný. Konkurence z Číny, která velice rychle zahlcovala tržní podíl ho vytlačila z pomyslné TOP 5. Jeden z nejpopulárnějších výrobců – čínský Xiaomi si polepšil o 31 %, který představoval až 43,4 miliónů dodaných zařízení.

canalys 1 1200x674x

Zdroj: gsmarena.com

Na poklesu společnosti Huawei se ale mimo jiné nezanedbatelným podílem podepsaly sankce ze strany Spojených států. Na konci roku také došlo k odtržení dceřiné společnosti Honor. Odchod od Huawei by jí mohl pomoci vrátit se do hry a získat zpět podporu ze strany Google a jeho služeb.

canalys 2 1200x674x

Zdroj: gsmarena.com

Na snížení prodejů za poslední kvartál roku 2020 se paradoxně minimálně odrazila situace kolem covid pandemie. Dopad na trh s mobilními telefony činil zhruba 2 %, což představovalo pokles o zhruba 359,6 miliónů kusů zařízení.

Pokud bychom podle dat společnosti Canalys hodnotili rok 2020 jako celek, pak si celkové vítězství udržel Samsung s 20% podílem na trhu následovaný společnostmi Apple a Huawei.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat