reklama

Nový iPad mini 6 s větším displejem a tenčími rámečky se prý chystá na březen

Nový iPad mini 6 s větším displejem a tenčími rámečky se prý chystá na březen
2021-01-09T20:48:29+01:00
• 10. 1. 2021

Zdroj: Apple

Nový iPad mini byl naposledy představen téměř před dvěma lety v březnu 2019, kdy dostal především významnou aktualizaci v podobě nového procesoru Apple A12. Od té doby jsme se však žádného nástupce nedočkali. To se ale podle známého analytika Mac Otakara má brzy změnit.

Nový iPad mini 6 nabídne 8,4palcový displej

Nový iPad mini 6 má nabídnout o něco větší displej s úhlopříčkou 8,4 palce (oproti současným 7,9 palcům). Zároveň se dočkáme také mírné změny designu, jelikož právě iPad mini má vlastně od své první generace stejný nezměněný design. Nyní šestá generace má přinést tenčí rámečky ve stylu iPad Air 3. Home button s TouchID tak zůstane zachováno.

ipad pro 2048x1152x

iPad Pro 10,5, takovýto design může dostat iPad 9.generace, Zdroj: Dotekomanie.cz

Stejně tak zůstane konektor Lighting. Ohledně procesoru zatím nemáme informace, odhadujeme ale použití minimálně čipu A13 nebo dokonce rovnou A14.

Nový iPad mini 6 tak bude pravděpodobně zmenšený chystaný iPad 9, který má také vycházet z iPadu Air 3 (který vycházel ze starého iPadu Pro 10,5″). Apple tak recykluje svůj starý design, který se postupně dostává do levnějších modelů. Oba nové iPady mají být představeny na keynote v březnu.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim