reklama

Android 12 zjednoduší sdílení WiFi

Android 12 zjednoduší sdílení WiFi
2021-01-20T18:33:10+02:00
• 21. 1. 2021

Zdroj: Google

Odhadujeme, že již do několika týdnů bude k dispozici první vývojářská verze nadcházejícího Android. Samozřejmě bude pod drobnohledem, díky čemuž se dozvíme, co si pro nás Google nachystal. Nedávno jsme vás informovali o první novince, která by měla být k dispozici v Androidu 12. Nyní zde máme další.

Android 11 – které mobily mají dostupnou aktualizaci [aktualizováno]

Sdílení WiFi

Už od Androidu 10 se nabízí v rámci hotspotu možnost sdílení informací pro připojení skrze samotný QR, který lze vygenerovat přímo v nastavení, právě u sekce hotspot. Tato sekce je zabezpečená, například biometrikou. Pro sdílení pak stačí jen ukázat danou obrazovku s QR kódem, kde je mimo jiné uvedeno i heslo. Takto se může přihlásit k vaší WiFi každý poměrně jednoduše.

Google ale řeší situaci, pokud bude chtít majitel nechat připojit k osobní WiFi větší množství uživatelů. Nabízí se například možnost pořízení snímku obrazovky a následně sdílení přes Nearbe Share všem, kdo jsou v okolí, například v místnosti. Toto řešení ale není zrovna pohodlné. Díky objevu XDA Developers se dozvídáme, že by v této části pro generování QR kódu bude moci objevit přímo dedikovaná možnost pro sdílení přes Nearbe Share.

Screenshot Jan 20 2021 18 21 57 1080x1344x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sice není hotová kompletní implementace, ale do uvedení stabilní verze Androidu 12 zbývá ještě mnoho měsíců. Předpokládá se, že sdílení všem v okolí nebude jen tak a každý uživatel bude muset potvrdit přijetí informací k připojení k něčí síti.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim