reklama

Microsoft Authenticator umožní správu a automatické vyplňování hesel

Microsoft Authenticator umožní správu a automatické vyplňování hesel
2020-12-18T18:02:20+01:00
• 19. 12. 2020

Zdroj: kelvinpapp.com

Společnost Microsoft se zabývá oblastí správy hesel, ale způsob, jakým to dělá, je poněkud zvláštní. Funkce je vložena jako veřejný náhled do aplikace Microsoft Authenticator skrze klávesnici.

Netradiční způsob automatického vyplňování

Zatímco při uložení hesel například na váš Google účet se vám automatické vyplnění nabízí přímo u kolonek pro zadávání, Microsoft na to jde jinak. Přejděte do Nastavení aplikace, dále na podnadpis Beta a zapněte funkci Automatické vyplňování. Na hlavní obrazovce se následně zobrazí nová karta Hesla. Nakonec budete muset otevřít nastavení systému, přejít na Aplikace a změnit výchozí aplikaci pro automatické vyplňování na Microsoft Authenticator. Po všech těchto krocích se vám automatické vyplňování hesel bude nabízet v návrhovém klávesnice, jak lze vidět na přiložených screenshotech.

microsoft authenticator autofill 422x808x microsoft authenticator password 339x718x microsoft authenticator password autofill 486x986x

zdroj: androidpolice.com

Podnikoví správci budou pak muset vést svůj tým při přidávání jejich pracovního či školního účtu do vícefaktorového ověřovacího systému společnosti Microsoft.

Jak sám web AndroidPolice uvádí, screenshoty jsou sice pořízeny na iOS, i přes to však tato funkce funguje na zařízeních se systémem Android.

logo-app Microsoft Authenticator Microsoft Corporation Zdarma ANDROID logo-app Microsoft Authenticator Developer Zdarma iOS

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim