reklama

Google představil Android Enterprise Essentials

Google představil Android Enterprise Essentials
2020-12-05T16:30:14+02:00
• 5. 12. 2020

Zdroj: Google

Google má ve své nabídce placených služeb i Android Enterprise, tedy řešení správy smartphonů a tabletů v rámci firmy. Díky tomu je možné lépe zabezpečit, chránit a také instalovat aplikace například na všechny smartphony, které se používají. Ačkoliv se jedná o komplexní řešení, může přijít na celkem dost velkou částku, případně se hodí zejména velkým firmám. Nyní ale Google přichází Android Enterprise Essentials.

Android Enterprise Essentials

Nová služba Android Enterprise Essentials je vytvořena pro menší firmy, respektive střední, které ještě zvažují správu používaných mobilů. Google v podstatě vytvořil odlehčenou verzi, která nabízí základní funkce a správu z jednoho místa.

set up work devicemax 1000x1000 463x1000x

Zdroj: Google

Android Enterprise Essentials po aktivaci zavede veškerá bezpečnostní pravidla do daného mobilního telefonu, jako je například zámek obrazovky, znemožnění instalace aplikací z neznámých zdrojů a vynucení ochrany před malwarem. K dispozici je také vzdálená možnost smazání celého zařízení, případně možnost změny zámku obrazovky.

Google tak postavil jednodušší verzi, která by měla dle jeho slov být dostupnější pro firmy, aby mohly co nejdříve zabezpečit mobily svých zaměstnanců, tedy firemní zařízení. Nezveřejnil ale cenu, jelikož Android Enterprise Essentials se bude prodávat skrze přeprodejce. Zatím se ví o spuštění v USA a ve Velké Británii, přičemž během příštího roku má ještě dojít k rozšíření do dalších zemí.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat