reklama

Bubliny v Androidu 11 podporují další dvě aplikace

Bubliny v Androidu 11 podporují další dvě aplikace
2020-12-22T09:30:48+02:00
• 22. 12. 2020

Zdroj: Google

Google se rozhodl vytvořit nativní podporu pro bublinové zobrazení konverzací přímo v Androidu 11. S touto funkcí první přišel Facebook u své aplikace Messenger a jmenovala se „Chat Heads“. Vývoj trval nějakou dobu, ale nyní již aplikace pro konverzaci mohou používat toto zobrazení, přičemž všechny chaty budou v jednom seskupení. První byla podpora u aplikací Facebook Messenger a Zprávy od Googlu. Nyní jsme se dočkali dalších dvou.

Skype s bublinami

Stabilní verze aplikace Skype ve verzi pro 8.67 pro Android dostala nové možnosti v rámci konverzací a notifikací. Nabízí se například priorita konverzací a také zobrazení v konverzačním prostoru v Androidu 11 v notifikační liště, díky čemu se všechny notifikace kolem chatů oddělí od ostatní upozornění.

Další podstatnou novinkou je podpora bublin. Pokud kliknete na notifikaci, tak se otevře přímo v aplikaci. Pro zobrazení v bublině budete muset kliknout na ikonu v notifikaci v dolním pravém rohu. Konverzace se pak přepne do bubliny. Tu následně můžete přemístit kamkoliv na obrazovce. Pro odstranění stačí bublinu přemístit dolů obrazovky, kde se zobrazí křížek.

Skype Bubbles 2 1440x2960x Skype Bubbles 1440x2960x

Zdroj: androidpolice.com

Další aplikace, která se chystá na podporu této funkcionality v Androidu 11 je Slack. Zde je ale vše ještě ve fázi beta a není zcela jasné, kdy se novinka dostane do stabilní verze.

EpSsf VXcAA 7zq 1080x2059x

Zdroj: Alessandro Paluzzi @alex193a

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim