reklama

Redesign Instagramu: karta Reels na hlavní obrazovce

Redesign Instagramu: karta Reels na hlavní obrazovce
2020-11-19T11:30:16+01:00
• 19. 11. 2020

Zdroj: AndroidCentral

Instagram jde přímo proti svému konkurentovi Tik Toku a dává svému vzhledu lehký facelift. Na svou hlavní obrazovku přidává záložku pro tzv. Reels, tedy zajímavá videa jedno po druhém, podobně jako u Tik Toku. Novinkou je také nová záložka Obchod a ikonka Aktivity (srdíčko) se naopak přemístilo na horní stranu.

Blíže Tik Toku

Dříve byly Reels promíchány mezi ostatním obsahem, tedy fotkami a videi, které jsou umístěné na hlavní stránce, ale postupně začal Instagram modifikovat vzhled. To vedlo k častým stížnostem uživatelů, kteří hledali Reels, ale bylo těžké je najít.

Redesign, díky kterému tak Reels dostávají vlastní kartu, je poměrně razantní krok a nezískal si příliš příznivé hodnocení uživatelů. Kritici tvrdí, že Instagram zbytečně „nakynul“, obsahuje příliš recyklovaného obsahu z Tik Toku, a dokonce se nestydí za to, že jde jeho až o nadmíru nápadný klon. Instagram však tvrdí, že je to pouze začátek, a chce uživatele povzbudit k tomu, aby vytvářeli víc takového obsahu.

„Způsob, jakým přemýšlíme o této aktualizaci, spočívá v tom, že se snažíme usnadnit používání rozšířené sady produktů, které jsou nyní k dispozici na Instagramu, při zachování jednoduchosti,“  vysvětluje ředitel produktu Instagram Robby Stein, ředitel společnosti Instagram.

Instagram reels 1390x886x

zdroj: techcrunch.com

Pro někoho také může být matoucí, či dokonce zklamáním přemístění ikonky srdíčka ze spodní lišty na horní okraj, který není tak pohodlně dosažitelný při používání telefonu jednou rukou.

Nové prostředí fotoaparátu

Přepracováním prošlo také prostředí fotoaparátu, kdy nově nepřidáváte pouze příspěvek, ale můžete zveřejnit příspěvek ve formě fotky či videa, přidat obsah do svého příběhu, video do Reels, nebo vysílat živě. I když toto není tak pohodlné jako pouhé přejetí na boční panel, alespoň si můžete v jednom okně vybrat, co a jak právě chcete zveřejnit.

Instagram reels2 768x768x

zdroj: techcrunch.com

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim