reklama

iPad Pro s mini-LED a 5G konektivitou už za pár měsíců

iPad Pro s mini-LED a 5G konektivitou už za pár měsíců
2020-11-29T13:40:29+02:00
• 29. 11. 2020

Zdroj: MacRumors

V zahraničí se objevuje čím dál více zpráv o dalším zařízení z řad Applu. Konkrétně je řeč o iPadu Pro, který má dorazit příští rok. Druhou největší novinkou bude pochopitelně přítomnost 5G konektivity s podporou mmWave. 

iPad Pro s mini-LED a 5G

Apple tedy v příštím roce plánuje vydat 12,9palcový iPad Pro s mini-LED displejem, přičemž dorazit by mohla i menší varianta s 11palcovým mini-LED panelem. Jelikož ale společnost dokázala urychlit vývoj 5G modemů pro své iPhony, je zde vysoká pravděpodobnost, že se antény objeví i v nových iPadech.

iPad Pro

Zdroj: MacRumors

mmWave, neboli milimetrová vlna, je sada nových 5G frekvencí, které nabídnou ultrarychlé rychlosti na krátké vzdálenosti, což v praxi bude užitečné v zahuštěných městských oblastech. Klasický sub-6GHz je obecně pomalejší než mmWave, na druhou stranu signály dokáží cestovat na delší vzdálenosti, takže lépe slouží předměstským a venkovským oblastem. iPady Pro budou podporovat mmWave a sub-6GHz. 

Displeje Micro-LED pak používají zcela odlišné sloučeniny pro vyzařování světla, než dosavadní OLED panely. Navíc jsou tenčí, jasnější a energeticky účinnější. Apple již nějaký ten čas dává najevo, že by se rád stal nezávislou společností. Některé komponenty si již začíná vyrábět sám. V průběhu několika let však dojde také k „sestřelení“ hlavního dodavatele displejů – Samsung. Jeho displeje nahradí panely od LG, v budoucnu bude ale Apple chtít použít své technologie.

Pokud půjde vše dle plánu, mohli bychom se nových tabletů s logem nakousnutého jablka dočkat už v první polovině příštího roku. 

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat