reklama

Youtube konečně nabídne pevné nastavení kvality

Youtube konečně nabídne pevné nastavení kvality
2020-10-20T17:55:45+02:00
• 21. 10. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Nedáno jsme vás informovali, že Youtube testuje nové sdílení v rámci aplikace pro Android. Můžeme jen doufat, že svých pokusů v tomto ohledu zanechá a k dispozici bude běžné systémové. Nyní zde máme ale další testovací funkci, která by mohla potěšit některé uživatele. Týká se totiž samotného nastavení kvality videa.

Konec s nastavováním

Pokud aplikaci používáte více, asi jste se nejednou setkali se situací, že byla kvalita videa nastavena na příliš malé rozlišení. Následně jste museli jít do menu a zvolit například Full HD. Sice ve většině případů je vždy nastavena vyšší, ale i občasné vylepšení může být dosti otravné, jelikož si nemůžete užívat obsah.

Youtube pracuje na jednoduchém řešení. V rámci nastavení se objeví nová možnost, kde lze zvolit napevno nastavení videa pro mobilní síť i WiFi zvlášť. Samozřejmě vše můžete nechat na automatickém přepínání, ale jsou zde dvě možnosti pro každý typ připojení.

Můžete zvolit vyšší kvalitu, kam se počítá rozlišení 720p a vyšší. Varianta pro úsporu dat pak automaticky přepíná mezi 144p a 480p. Takže nelze jednoduše nastavit Full HD pro všechna videa, ale minimálně se nedostanete do situace, kdy na rychlém WiFi připojení bude video v 360p, minimálně tedy v 720p.

youtube quality setting picker 1 1080x2244x youtube quality setting default 1 1080x2244x youtube quality setting default 2 1080x2244x

Zdroj: androidpolice.com

Není jasné, jestli se jedná o finální podobu anebo dojde k nějakým změnám. Asi si budeme muset na tuto novinku nějakou chvíli počkat, ale pravděpodobně potěší nejednoho uživatele.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

21. 10. 2020, 17:58

Vlastně funkce kterou mám na YouTube vanced dávno 😂 takže pro mě nic nového.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim