SWCSummit bude online a zdarma

SWCSummit bude online a zdarma
2020-10-08T18:00:19+02:00
• 8. 10. 2020

Zdroj: SWCSummit

Už příští středu se uskuteční Startup World Cup & Summit (SWCSummit), jedna z největších startupových událostí. I když ji organizátoři kvůli pandemii kompletně přesunuli do online prostředí, nabídne už příští středu 14. října přes sedm hodin nabitého programu. Živý přenos bude možné sledovat zdarma na www.swcsummit.com od 9.30 hodin.

Co kromě sestry Elona Muska rozhodně neprošvihnout?

Zlatým hřebem dne bude kontinentální finále soutěže Startup World Cup, ve kterém se 12 finalistů z předchozích regionálních kol utká o titul startupového „mistra Evropy“ a potenciální investici ve výši 500 000 dolarů. Vedle toho vystoupí několik desítek osobností startupového světa, včetně Toscy Musk, sestry Elona Muska.

Tosca Musk 2 1590x1972x

Toscy Musk; Zdroj: SWCSummit

„Celý program bude zahrnovat přes sedm hodin živého vysílání. Streamovat se bude prostřednictvím všech komunikačních kanálů Startup World Cup & Summitu, tedy na webu www.swcsummit.com, přes sociální sítě FB a Linkedin, a přes Youtube kanál. Vybrané pasáže jako mentorské stoly a workshopy však budou mít omezenou kapacitu a bude nutné se na ně předem registrovat,“ upozorňuje Václav Pavlečka, CEO spolupořadatelské společnosti Air Ventures.

Vystoupí ikony startupového světa

Už v ranních hodinách bude možné vyslechnout si například Marvina Liao – zkušeného startupového investora z vyhlášeného akcelerátoru 500 Startups, který má v portfoliu hned několik startupových unicornů, či Toma Cwika – zástupce NASA, který má na starosti převádění kosmických vynálezů do normálního pozemského života.

Mezi dalšími osobnostmi budou například Irina Nicoleta – ředitelka zodpovědná za expanzi značky Revolut v regionu CEE, nebo Martin Tolar – český vědec a neurolog, jehož společnost Alzheon je aktuálně asi nejblíže vynálezu léku na Alzheimerovu chorobu.

SWCS evropske finale 2019 vitez Mimbly 2449x1632x

Zdroj: SWCSummit

Tosca Musk, zakladatelka úspěšné streamovací platformy Passionflix, která se zaměřuje na romantické filmy a komedie, vystoupí v závěru akce, zhruba po 15. hodině – po představení všech finalistů soutěže, těsně před vyhlášením evropského vítěze.

Startupové know-how přímo od zkušených mentorů

Mezi 11. a 13. hodinou budou na programu vedle otevřených diskusních panelů ještě dvě desítky uzavřených mentorských stolů – každý maximálně pro 10 účastníků. Pod vedením zkušených investorů a zástupců korporací se tam budou řešit nejrůznější témata, která jsou pro úspěch startupů klíčová – jak zvládnout management všech oblastí, případně jak se vyvarovat typických chyb.

„Jedním z hlavních benefitů SWCSummitu bývá networking a možnost inspirovat se od zkušenějších. Letos jsme celý koncept museli přizpůsobit ochraně zdraví, ale ani tak jsme tuto programovou část nijak neošidili. Startupům budou k dispozici dvě desítky mentorů, k nimž je za normálních podmínek téměř nemožné se dostat. Tady budou k dispozici zdarma a vzhledem k malým skupinkám budou mít účastníci jistotu, že se na ně opravdu dostane,“ přibližuje Martin Vápeník, CEO spolupořadatelské společnosti UP21.

Jan Krahulík z GroupPort se například podělí o tipy, jak mají early stage startupy uspět u investorů. Early stage fázi se bude věnovat i startupový konzultant Pavel Bartoš. Zástupce J&T Ventures pak poradí, jak se nezbláznit z finančního managementu a vyjednat si u investorů podmínky výhodné pro obě strany. Tomáš Hülle se bude zabývat budováním networkingu a důvěryhodnosti.

Ze zahraničních mentorů se představí například Matthew Price z Oracle, investor Douglas Wong – bývalý finanční ředitel Apple CEE a zakladatel společnosti Blackfire, nebo James Heller ze společnosti Wood & Lee.

Chytrá aplikace zajistí rezervaci a pošle upomínku

Jak si zajistit místo u vybraného stolu a funkční networking? K rezervaci poslouží bezplatná aplikace Eventee, kterou lze stáhnout v Google Play nebo App Store. To je první krok. Pak je ještě potřeba na webu www.swcsummit.com kliknout na tlačítko Visit for free. Návštěvníka to přesměruje na událost v GoOut, kde si pořídí vstupenku – ta je také zdarma.

„Všem takto registrovaným vzápětí přijdou mailem instrukce, jak propojit aplikaci s lístkem. Hned poté už si můžou vytvářet rezervace na části programu, které je zajímají nejvíc. Aplikace jim včas pošle upomínku a umožní i další networking,“ vysvětluje Václav Pavlečka.

Naváží Češi na loňský úspěch?

Loni měl celoevropské vítězství na dosah český startup Motionlab, který se zabývá výrobou personalizovaných videí. Ten zcela ovládl regionální kolo pro oblast V4 a od úspěchu v SWCSummitu získal ještě několik dalších ocenění.

Letos se regionální kolo pro oblast České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska uskuteční 13. října. „Přihlásilo se do něj rekordní množství startupů, přes 450. Analytici z nich vybrali 20 nejlepších, které se v předvečer SWCSummitu představí před odbornou porotou. Vítěz pak v celoevropském finále doplní 11 nejlepších z ostatních regionů,“ doplňuje Martin Vápeník.

Šance, že se i letos zopakuje český úspěch, není malá. České startupy tvoří celou polovinu top výběru pro oblast Visegrádské čtyřky.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat