reklama

Qualcomm představí svůj první smartphone pro běžné lidi

Qualcomm představí svůj první smartphone pro běžné lidi
2020-10-11T19:37:53+02:00
• 12. 10. 2020

Zdroj: xda-developers.com

1

Konec každého roku se nese v duchu představování nových procesorů od společnosti Qualcomm. Většinou jde jen o top modelové série Snapdragon 800 a Snapdragon 700. Firma první zveřejní základní popis procesorů, později dojde na uvedení kompletních specifikací. Letos by tomu mělo být ale jinak.

Qualcomm a Asus

Není žádným tajemstvím, že se co nevidět dočkáme představení nového procesoru Snapdragon 875 pro top modely a vyšší střední třída bude obohacena o Snapdragon 775 a Snapdragon 775G. Konkrétně se máme dočkat všech informací na události Qualcomm Snapdragon Tech Summit, který se koná 1. prosince.

Většinou by následovalo oznámení od několika společností, že velmi brzy představí první mobily s novými procesory, přičemž větší firmy si počkají na první čtvrtletí dalšího roku. Letos by mělo dojít ke změně, jelikož dle dostupných informací se Qualcomm spojil s Asusem a společně vytvoří smartphone se Snapdragon 875, který zamíří do prodeje.

small qualcomm snapdragon 750g 5g mobile platform qrd gaming 1501x1000x

Zdroj: Qualcomm

Qualcomm již má na svém kontě několik mobilů, ale ty byly vždy určeny jen pro firmy a vývojáře jako referenční zařízení. Do běžného prodeje se nikdy nedostaly. Letos ale asi dojde na změnu a Qualcomm bude prodávat vlastní smartphone, který bude nabízet maximální využití nových procesorů.

Asus se bude starat o hardware a design, zatímco Qualcomm bude mít na starost průmyslový design a softwarovou stránku. Dá se očekávat, že se zároveň bude jednat o první prodávaný mobil se Snapdragonem 875.

Zaděláno na neúspěch?

Ačkoliv chystaný smartphone může nabídnout maximální výkon a nejrůznější funkce plynoucí z nového procesoru a dalších komponent od Qualcommu, tak je celkem jasné, že se nejedná o jedinou klíčovou metriku. Takový mobil by musel nabídnout i velmi dobré fotografické schopnosti a také softwarovou podporu. Odhadujeme, že mobil nebude nejlevnější a prodej bude probíhat čistě přes internet.

Aby Qualcomm uspěl s takovým smartphonem, musela by být nastavena agresivní cenová politika. Ostatně současná konkurence je značně silná, zejména v případě top modelů.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

12. 10. 2020, 17:54

Silná, nebo ne, však proč by nemohli, jen ať se ukáží. A pokud bude mít něco + proti konkurenci… Proč by ne.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim