reklama

Instagram začíná označovat státem kontrolovaná média

Instagram začíná označovat státem kontrolovaná média
2020-10-10T16:30:18+01:00
• 10. 10. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

V poslední době se objevilo několik kauz, kdy docházelo k ovlivňování voličů, případně zneužívání osobních dat k ovlivnění názoru. V této oblasti se začaly společnosti více starat o to, kdo vlastně ovládá účty a jestli nespadají pod extrémistické skupiny, případně nemají na ně vliv vládní agentury a případně státy jako takové. Do větší transparentnosti se nyní pouští i Instagram.

Vliv státu na účty

Přibližně před rokem Facebook oznámil, že bude označovat účty, které spadají pod kontrolu států. V tomto roce se funkce dostala na globální trh, takže i v Česku můžete mít přehled, jestli náhodou nesledujete účet, který podléhá vlivu státu. Nyní se ukazuje, že obdobná funkce se dostává i na Instagram.

Oficiálně: propojují se komunikace Messengeru a Instagramu [aktualizováno]

Zatím neproběhlo oficiální představení, ale lze si všimnout u některých účtů, že na samotném profilu mají uvedeno, že e zde kontrola nějakého státu, nebo stát má vliv na obsah daného účtu. Již nyní někteří uživatelé vidí toto oznámení.

EjlceirXYAUc4wA 1125x676x EjlceinWAAIcBBJ 1125x788x EjlceikWsAwIK1C 1125x731x

Zdroj: Casey Michel (@cjcmichel)

Funkce zatím není dostupná pro všechny a samotné oznámení vidí jen menší množství uživatelů. Buď Instagram teprve novinku testuje, nebo dochází k postupnému rozšiřování. Není jasné, jestli toto oznámení bude dostupné v nějaké formě i u příspěvků.

Zdroje: engadget.com, thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim