reklama

Google připravuje Phone Hub pro Chrome OS a Androidy

Google připravuje Phone Hub pro Chrome OS a Androidy
2020-10-22T08:00:48+01:00
• 22. 10. 2020

Zdroj: Google

Na trhu jsou již nějakou dobu zařízení s Chrome OS. Takzvané Chromebooky, tedy notebooky s Chrome OS, jsou hodně populární zejména v USA, byť jsou dostupná díky mnoha výrobcům ve světě. Skoro by se dalo říci, že se jedná o ideální studentský notebook, který je zpravidla levnější a nabízí hodně cloudových služeb, což je ostatně jeho hlavní prodejní lákadlo. Sice Google láká na lepší propojení přes cloud, tak přímá vazba na mobilní telefon zde není. To se změní s příchodem Phone Hub.

Phone Hub

Na nové funkci se pracuje již několik měsíců a jsou známé první ukázky, co vlastně čekat od Phone Hub. V první řadě zde bude přímé propojení se smartphonem s Androidem. Budete si moci nechat synchronizovat notifikace z mobilu přímo v Chromebooku. Nepůjde jen o běžné sdílení. Části kódu naznačují, že budete přímo z Chromebooku odpovídat nebo jinak reagovat na upozornění.

play services chromebook phone hub onboarding 1440x2960x

Zdroj: 9to5google.com

Výhodou rozhodně bude absence nějaké speciální aplikace pro smartphone. Vše by mělo být integrováno s Google Play Službami. Bude se tak jednat o přirozenou součást systému a navíc takto bude dostupná širokému spektru uživatelů. Phone Hub ale nebude nabízet jen možnost synchronizace notifikací. K dispozici bude také možnost ovládání nastavení mobilu přímo z Chromebooku.

Bez nazvu 1099x911x

Zdroj: 9to5google.com

Díky této novince bude propojení Androidu a Chrome OS daleko použitelnější. Skoro by se dalo říci, že se bude jednat o alternativu k řešení od Microsoftu, který nabízí podobné propojení s Windows 10, ale v jeho případě je potřeba dvou aplikací.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim