reklama

Apple vydělal nejvíce peněz, naopak trhu vládne Huawei

Apple vydělal nejvíce peněz, naopak trhu vládne Huawei
2020-10-02T13:30:05+01:00
• 2. 10. 2020

Zdroj: PhoneArena

Celosvětový trh se smartphony se během druhého čtvrtletí letošního roku meziročně snížil o 23 %, přičemž tržby klesly o 15 %. Navzdory tomu se průměrná prodejní cena (ASP) chytrých telefonů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku ve skutečnosti zvýšila o 10 %. Analytická firma Counterpoint to přisuzuje telefonům z prémiového segmentu, na který pandemie tolik nedopadla jako na ostatní kategorie.

Celkově ale prodej TOP modelů poklesl o 8 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím, což je méně než průměrný pokles. Jelikož se ale během druhého čtvrtletí všichni ukrývali ve svých domovech, závislost na telefonech se zvýšila. Counterpoint ve své zprávě uvedl, že právě tato závislost vedla u řady zákazníků k pořízení nového výkonnějšího telefonu. 

Během druhého čtvrtletí byla většina telefonů s podporou 5G na trhu prémiová zařízení

Růst prodeje telefonů s podporou 5G mohl také hrát svou roli při zmírnění dopadu pandemie na telefony vyšší třídy. I když celkový prodej poklesl, dodávky 5G během čtvrtletí postupně rostly o více než 43 %. Za růstem stojí primárně Čína, která představovala více než tři čtvrtiny dodávek. V té době se již čínský trh z pandemie vzpamatovával.

Apple

Zdroj: PhoneArena

Ačkoli 5G telefony tvořily 10 % celosvětových dodávek, přispěly k 20 % celkových výnosů. Je to proto, že většina telefonů s podporou 5G sítí na trhu ve druhém čtvrtletí 2020 byla vlajkovým modelem. Čína se pak během čtvrtletí podílela na 72 % celosvětových tržeb 5G a 34 % celkových tržeb smartphonů.

Huawei prodalo nejvíce telefonů, na paty šlapal Samsung

Huawei během tohoto čtvrtletí prodalo nejvíce telefonů, ovšem ihned za ním se umístil Samsung. Většinu růstu v Číně jednoznačně táhlo Huawei, což také vysvětluje, proč dokázala v období od dubna do června překonat Samsung a stát se tak největším prodejcem telefonů. Společnost také představovala 20 % celosvětových příjmů. Jihokorejský Samsung byl naopak odpovědný za 17 % celkových příjmů. 

Apple

Zdroj: PhoneArena

Tržby iPhonu vzrostly na všech trzích

Apple, který byl třetím největším hráčem z hlediska objemu dodávek, vydělal ve 2? čtvrtletí 2020 nejvíce peněz. Je to proto, že se jednalo o nejoblíbenějšího výrobce v prémiovém segmentu. Meziročně tak prodeje iPhonů vzrostly o 3 %. Tržby se také zvýšily, konkrétně o 2 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím. 

Apple Apple

Zdroj: PhoneArena

Apple ve druhém čtvrtletí zaujal 34 % celosvětových příjmů ze smartphonů a 59 % průmyslového zisku. Společnosti se dařilo obzvláště dobře v Číně, s růstem tržeb o 32 %, což z ní učinilo nejrychleji rostoucího OEM výrobce v zemi. Výsledek lze z velké části připsat trvalé poptávce po iPhonu 11 a slibnému výkonu iPhonu SE.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat