reklama

Klávesnice Google Gboard pomalu získává novou podobu

Klávesnice Google Gboard pomalu získává novou podobu
2020-09-18T18:00:30+01:00
• 18. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google má v Obchodě Play klávesnici Gboard, která poskytuje několik zajímavých funkcí navíc. V poslední době aplikace dostala několik drobných úprav, případně přeskupení tlačítek. Nic z toho ale nebylo zásadního charakteru, tedy až do této chvíle. Google začal testovat novou podobu kláves.

Gboard rozšiřuje možnost překladu v reálném čase

Gboard v novém

Pro některé uživatele se nebude jednat o dramatické změny, ale některým se nemusí líbit novinky. V první řadě došlo na výměnu fontu. Místo písma Roboto je nyní k v aplikaci Product Sans. To ale není vše. Na snímcích obrazovek níže, vidíte původní a novou podobu světlé varianty.

gboard old design 2 1080x2400x gboard new design 2 1080x2340x

Zdroj: AndroidPolice.com

Jak si můžete všimnout, tak konkrétně světlá verze má prohozené a upravené barvy. Pozadí je nově bílé a samotná tlačítka jsou světle šedá. Skoro by se dalo říci, že jednotlivá písmena nejsou tak moc výrazná. Funkční klávesy mají pak jiný odstín šedé a piktogram je černý. Také zmizela doplňková modrá barva a lupa je také šedá.

Podobné změny se mají nacházet i u tmavé verze. Bohužel nemáme k dispozici tuto podobu, jelikož Google zatím novinku testuje u menšího množství uživatelů v rámci beta testování. Nový vzhled se aktivuje navíc ze strany serverů Googlu. Odhadujeme, že tato novinka se začne šířit v horizontu jednoho nebo dvou měsíců.

logo-app Gboard – klávesnice od Googlu Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim