reklama

iFixit rozebral Apple Watch Series 6

iFixit rozebral Apple Watch Series 6
2020-09-23T19:30:14+02:00
• 23. 9. 2020

Zdroj: MacRumors

Kuchtíky ze zahraničního serveru iFixit jistě znáte. Jejich úkolem je rozebírání žhavých novinek – iPhone 11 Pro, Galaxy Fold 2 a další. Výsledkem je konečné hodnocení, které popisuje, jak snadno či obtížně lze daný produkt rozmontovat.

iFixit byl celkem překvapen z letošních hodinek

iFixit také kontroluje veškeré komponenty, které zařízení obsahuje – výrobci nám totiž rádi uvádí jiné specifikace, než které jsou doopravdy použité. Tým ze zahraničního serveru velmi rád „kuchá“ zařízení s logem nakousnutého jablíčka, a tak do své tradiční disciplíny zařadil i zbrusu nové hodinky Apple Watch Series 6.

Nový model vypadá jako pátá generace, takže po designové stránce žádná změna. Vzhledem k tomu, že byla technologie Force Touch odstraněna, není zde žádná hardwarová součástka. Díky tomu je přístup do zařízení o něco snadnější. iFixit také hlásí méně kabelů, které přináší ještě snadnější opravu. To jsou hlavní rozdíly oproti páté generaci. 

iFixit

Zdroj: MacRumors

Apple Watch Series 6 44mm nabízí baterii o velikosti 1,17Wh, což je jen mírný nárůst (o 3,5 %) oproti baterii použité v Apple Watch Series 5. Letošní generace nabízí stejnou 18hodinovou výdrž. Menší 40mm model pak nabízí akumulátor 1024Wh, což je oproti stejně velkému modelu Series 5 nárůst o 8,5 %. 

V letošní generaci se nachází o něco větší Taptic Engine a konstrukce byla mírně upravena s užším okrajem pro lepidlo. Toto vylepšení spolu s odstraněním Force Touch může být důvodem, proč jsou letošní modely o něco tenčí (10,4 mm oproti 10,74 mm).

iFixit

Zdroj: MacRumors

Displej je dle iFixit spojen s horní částí krytu a pole senzorů, aktualizované o nové senzory pro monitorování krevního kyslíku, je spojeno se spodní částí. Celkově vzato na iFixit zapůsobila schopnost dodat nové senzory, baterii s větší kapacitou a větší Taptic Engine do tenčí konstrukce. Letošní chytré hodinky od Applu si vysloužily skóre opravitelnosti 6 z 10, a to především díky snazší výměně displeje a baterie. 

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat