reklama

Huawei Mate 40 dorazí později než bylo v plánu

Huawei Mate 40 dorazí později než bylo v plánu
2020-09-17T15:00:22+01:00
• 17. 9. 2020

Huawei Enjoy 20 Plus 5G; Zdroj: fonearena.com

Huawei se chytalo představit svou novou čipovou sadu Kirin 9000 na již proběhlé konferenci IFA 2020. 3. září měl být představen nejen nový procesor, ale také vlajkový model Mate 40. Ani jedna z těchto novinek představena nebyla. Místo toho jsme byli svědky velmi nekonkrétních spekulací. Poslední zprávy naznačují, že si na nový vlajkový model budeme muset počkat do roku 2021. 

Huawei Mate 40 nabere zpoždění

Evan Blass, velmi respektovaný analytik, na svém Twitteru zveřejnil následující informace. Globální verze určitě dorazí až začátkem příštího roku. Naopak čínská varianta bude k dispozici už letos. Huawei ale bohužel nepředložilo konkrétní plány, kdy nové telefony představí. 

V loňském roce byla řada Mate 30 představena také nejprve v září v Číně. Koncem listopadu se pak objevila i globální varianta. Poté se telefony postupně rozšiřovaly do nových zemí. Stejnou a ještě pomalejší cestu zřejmě bude následovat i Mate 40. 

Huawei

Zdroj: GSMArena

Důvod ale není jasný. Výrobce bude zítra odříznut od TSMC a již nebude moci získávat OLED displeje od Samsungu a LG. Společnost tvrdila, že na skladě má dostatek čipsetů (údajně 10 mil. kusů). Kromě toho začíná sázet na displeje od BOE. 

Důvodem může být také omezená globální poptávka. Mate 40 se určitě nebude prodávat v USA a v Indii nemusí být rovněž vítán. Situace v Evropě je pak nejasná. Některé země zakázaly zařízení Huawei, což je pro společnost jistě složité. Tak či onak výrobce očekává 30% pokles prodejů nových telefonů. 

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim