reklama

AirBank zjednodušuje přihlášení do internetového bankovnictví

AirBank zjednodušuje přihlášení do internetového bankovnictví
2020-09-25T11:30:07+01:00
• 25. 9. 2020

Zdroj: AirBank

7

Přihlašování do internetového bankovnictví je občas dost nepříjemné nebo komplikované. V některých případech bylo nutné mít patřičný certifikát. Naštěstí s vývojem mobilních aplikací a biometrického ověřování se nabízejí jednodušší metody. Nyní přichází AirBank s novinkou pro přihlašování.

AirBank a internetové bankovnictví

Klienti této banky zaznamenali, že poslední změna v rámci přihlašování do bankovnictví přinesla vyšší komplikovanost. Kromě uživatelského jména, hesla a případně potvrzení na mobilu nebo přes něj bylo nutné ještě třeba zadat datum narození. Nyní ale naštěstí přichází značné zjednodušení.

Air Bank prihlasovani QR kodem 1200x628x

Zdroj: AirBank

Nová verze internetového bankovnictví a mobilní aplikace přináší podporu QR kódů. Celý postup je poměrně jednoduchý. Stačí otevřít stránku internetového bankovnictví, kde se zobrazí QR kód. Následně otevřete aplikaci na mobilním telefonu a přihlásíte se do ní. V horní části vpravo se nachází nová ikona klíče. Na ni kliknete a budete vyzváni k naskenování QR z webu. Posledním krokem je biometrické ověření na mobilu, případně zadání PIN kódu. Tím je celý proces dokončen.

Díky novince nebudete muset nic zadávat do internetového bankovnictví. Vše vyřešíte na pár kliknutí. Jedná se o značné vylepšení oproti předcházejícímu stavu.

logo-app My Air CZ Developer Zdarma iOS logo-app My Air Air Bank a.s. Zdarma ANDROID

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Krejsa

26. 9. 2020, 9:12

Jednoduché si představuju zadat jméno a heslo. Vše ostatní je jen zbytečně komplikované.

Přemysl Vaculík

VIP 26. 9. 2020, 9:17

Jméno a heslo? Jenom? Au.

Jan Kasik

25. 9. 2020, 11:40

Sakra zjistit info o tom jestli už je výplata na účtu u této banky celkem záhul.
Asi mi nejvíc stále vyhovuje k nahlednutí do banky pouze zadání PINU a až zadání příkazu potvdit telefonem, ale je pravda že na účtu je pod mega :-)

Erik Bezeréti

25. 9. 2020, 15:39
Android aplikace

V čem je problém pro zjištění jestli přišla výplata? V aplikaci se nastaví oznámení o příchozí platbě a jakmile výplata přijde, vyskočí okamžitě notifikace.

Jan Kasik

25. 9. 2020, 15:49

dobrá dal jsem špatný příklad
sedĂ­m u PC chci se poze podĂ­vat po nÄ›jakĂ© platbÄ› v internetovĂ©m bankovnictvĂ­ a telefon leží nÄ›kde? Tak nÄ›jak mi pĹ™ipadá jednoduší zvladnou pĹ™ihláčenĂ­ pouze pĹ™es klavesnici – jako fotit a následnÄ› telefonem potvrzovat pouze nakouknutĂ­ na účet nenĂ­ pohodlnĂ© a ani rychlĂ©

Erik Bezeréti

25. 9. 2020, 16:03
Android aplikace

Jenže to by bylo pouze jednofázové přihlášení, které (pokud se nemýlím) dnes už snad nenabízí žádná banka. Nebylo by to moc bezpečné.

Jan Kasik

25. 9. 2020, 17:58

pouze potvrzení pokynu musí být dvoufázové na přístup k účtu bez zadávání pokynů stačí jednofázové a co se týče bezpečnosti vážně na běžném účtě (Fio) mám ale hodně pod milion a co se týče bezpečnosti ani manželka se na něj nedostane :-) a kdyby tak tam toho moc co nemá vidět není

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim