Zdroj: limeproxies.com
2Domů » Články »
Osobní informace se staly v dnešní době cenným obchodním artiklem, zejména pro marketingové společnosti. Mnohdy si ani neuvědomíme, s čím vlastně souhlasíme, a odevzdáváme osobní informace, aby si s nimi společnosti dělaly co chtěly. Na jejich základě následně vznikají kampaně, cílený marketing a další produkty. V tomto ohledu platí, že čím větší databáze, tím je cennější. Nyní se podařilo jednu takovou objevit a obsahuje data 235 milionů uživatelů.
Vše legálně
Konkrétně všechna data byla získána ze služeb TikTok, Instagram a YouTube, ale nedošlo k narušení bezpečnosti. Databáze byla k dispozici bez jakékoliv ochrany a patří společnosti Social Data se sídlem v Hong Kongu. Data byla získána metodou web-scraping, což znamená, že došlo ke nashromáždění veřejně dostupných informací. Jednoduše nějaký automatický systém sbíral vše, co mohl a co bylo dostupné bez jakékoliv ochrany.
ByteDance (tvůrce TikToku) má 90 dní na prodej aktiv v USA
Ačkoliv se nejedná o zcela nelegální postup získávání dat, tak rozhodně došlo k narušení podmínek jednotlivých služeb. Většinou k něčemu takovému potřebujete vývojářský či jiný účet a povolení. I tak se nejedná podle kalifornského soudu o zcela nelegální postup. Bohužel získaná data obsahují dostatek osobních informací – jméno a příjmení, profilová fotografie, popis profilu, věk a pohlaví. Kromě toho přibližně 20 % dat obsahuje i telefonní číslo nebo e-mail.
Aby toho nebylo málo, tak u některých účtů jsou evidovány statistiky kolem sledujících – například věk, pohlaví, poloha, počet sledujících, tendence růstu a podobně. Díky takovým datům lze jednoduše zacílit marketingové snažení. Je zde ale jeden problém. Jelikož data jsou v podstatě veřejná, nedošlo k narušení bezpečnosti. I tak by asi společnosti měly zapracovat na zabezpečení, aby nedocházelo k vytváření takových databází.
Zdroje: 9to5mac.com, limeproxies.com
Domů » Články »
Nová verze chytré žárovky Yeelight 1SE nyní v akci na Cafago.com [sponzorovaný článek]
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

JiriJandl
20. 8. 2020, 21:40Tak mě napadá, že když přidávám komentář na Dotekománii, taky jsem musel podniknout jednoduchou registraci (běžíte po WordPressem).
Takže teď o mě víte, že jsem „jiné pohlaví“, jsem žirafa!!!
Docela se bavím, kolik jsou lidé ochotni o sobě říct na Fejsbůku, a pak řeší, že to někdo použije – zneužije…
Pavel Horák
21. 8. 2020, 20:38Tal upřímně, ono většinou to „řeší“ spíše ti lidé, co o sobě řekli, že jsou „žirafa“.. 😉
Málokdo z běžných uživatelů těchto služeb vůbec něco takového řeší, a když už, tak to jsou práv ti, co toho zase tolik nesdílejí..
A nebo to jsou lidé, kterým to nutně nevadí.. Já jsem třeba profesí fotograf, a jako takový hledám zákazníky i na tom instagramu, a tak je pro mě dobré, aby mě mohli kontaktovat rovnou na telefon.. A jestli se tak můj telefon dostane do nějaké databáze? Je mi to fuk – stejně ho mám na svém webu i v živnostenském rejstříku.. 😀