reklama

Google ukončuje App Preview Messaging

Google ukončuje App Preview Messaging
2020-08-31T08:00:54+01:00
• 31. 8. 2020

Zdroj: Google

V rámci Androidu se nabízí široké možnosti pro vývojáře, byť v poslední době dochází k omezování zejména z ohledu bezpečnosti a soukromí. I tak se naskýtají zajímavé funkce. Například v Androidu existují takzvané instantní aplikace, které není nutné instalovat celé. V mobilu běží jen malí část kódu a uživatel se může kdykoliv rozhodnout k instalaci plné verze. Kromě toho Google v roce 2016 představil variaci v podobě App Preview Messaging.

Konec App Preview Messaging

Google chtěl nabídnout vývojářům trochu lepší možnost, jak rozšířit uživatelskou základnu pomocí App Preview Messaging. Jedná se v podstatě o systém, kdy nějaké konkrétní osobě na základě e-mailu zašlete například zprávu. Ačkoliv danou aplikaci nemá nainstalovanou, zobrazí se dialogové okno nebo notifikace, skrze kterou lze odpovědět nebo se podívat na obsah.

Zdroj: Google

Vše bylo realizovatelné pomocí Google Play Služeb, kde se také nachází povolení této funkcionality v Androidu. Po čtyřech letech nedošlo k nějakému velkému rozšíření. První se tato funkce objevila například v aplikaci Allo, která byla před rokem ukončena. Dále ji podporují Google Fotky a možná ještě pár aplikací od Googlu.

Otázka je, jestli jste se s ní někdy setkali. Google se rozhodl ji ukončit a bude odstraněna z Google Play Služeb. V tuto chvíli se nechystá jakákoliv náhrada nebo variace této funkce.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim