reklama

Honor 9X Pro přichází do Česka za 5 990 Kč aktualizováno

Honor 9X Pro přichází do Česka za 5 990 Kč [aktualizováno]
2020-07-01T10:20:13+01:00
• 1. 7. 2020

Grafika: Honor

2

Aktualizováno 1. 7.

Před pěti měsíci společnost Hinor oznámila dostupnost modelu Honor 9X Pro v Evropě, ale až nyní novinka přichází do Česka za cenu 5 990 Kč. V předobjednávce bude do 14. července, následně bude zahájen běžný prodej.

Původní článek 24. 2.

Honor je značka, která spadá pod Huawei, takže nikoho asi nepřekvapí, že i tato zařízení se potýkají s problémy kolem zákazu ze strany USA. Všechny nové Honor zařízení nebudou obsahovat Obchod Play a další aplikace a služby od Googlu. Možná i proto jsme se dočkali opožděné globální dostupnosti novinek, které byly představeny v domovské Číně před nějakou dobou.

Revoluční strategie All-scenario?

Společnost Honor dnes oznámila „revoluční“ strategii All-scenario, v rámci které vyzdvihuje zejména předinstalovanou aplikaci AppGallery ve svých smartphonech, což je v podstatě alternativa a náhrada za Obchod Play. Doslova uvádí ve své tiskové zprávě, že AppGallery je „jedním ze tří světově nejpoužívanějších nástrojů na stahování a nákup mobilních aplikací“.

Celé oznámení se ale točí kolem dostupnosti novinek Honor 9X Pro, Honor View 30 Pro, Magic Earbuds True Wireless Stereo (TWS), MagicWatch 2 a MagicBook. U těchto znovu představených zařízení známe v podstatě evropské ceny, přičemž na oficiální dostupnost v Česku si budeme muset nějakou chvíli počkat.

Grafika: Honor

Honor 9X PRO bude dostupný ve Francii, Německu, Holandsku, Egyptu, Spojených arabských emirátech, Malajsii od března za cenu 249 eur, což je v přepočtu přibližně 6 300 Kč. Také společnost uvádí, že na evropský trh brzy dorazí model Honor View 30 Pro, ale již není specifikováno, za jakou cenu si jej budou moci zájemci zakoupit. Prvně zamíří do Ruska.

Grafika: Honor

Kromě toho se dozvídáme, že notebook MagicBook 14/15 (256 GB) bude dostupný za 599 eur (cca 15 150 Kč) i v České republice. Tento model nabízí až 10hodinovou výdrž, přičemž o nabíjení se stará 65W nabíječka. Notebook je nabízen v konfiguracích s procesory Ryzen 5 3500U a Ryzen 7 3700U, přičemž operační paměť nabízí až 16 GB, pro data je určeno úložiště o velikosti 256 nebo 512 GB.

„Naše unikátní portofio chytrých a technologicky špičkových produktů expanduje v celý ekosystém IoT chytré domácnosti Smart Life a poskytuje našim zákazníkům neuvěřitelný zážitek napříč různými zařízeními, ať jsou kdekoli,“ řekl George Zhao, globální prezident značky HONOR. „Podle průzkumu agentury Canalys 41 % z oslovených respondentů má více než jedno chytré zařízení v práci a toto číslo narůstá až na 68 %, pokud jsou doma. Od telefonů přes chytré hodinky nebo sluchátka až po notebooky nebo osobní audio zařízení, HONOR je nyní silně rostoucí brand v digitálním segmentu po celém světě.“

Je evidentní, že se společnost snaží upozornit na své produkty a nastaví velmi agresivní strategii. Jen v případě mobilních telefonů bude muset přesvědčit případně zájemce, že jim nebudou chybět Google služby.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Barbora Kopečková

1. 7. 2020, 14:07

Musím říct, že mě velmi překvapila cena. Dost mě nalákala si telefon pořídit. Už od Honoru telefon vlastním a jsem spokojená, jen se bojím, že tento nemá Google služby? Máte někdo zkušenost s telefony bez Google?

Miroslav Růžička

VIP 1. 7. 2020, 15:27

Doporučujeme vám náš starší článek: Jak nainstalovat Facebook, Messenger, Instagram a další aplikace na Huawei s AppGallery?
https://dotekomanie.cz/2020/04/jak-nainstalovat-facebook-messenger-instagram-a-mnohe-dalsi-aplikace-na-huawei-s-appgallery-navod/

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim