reklama

Nokia plánuje cenově dostupný 5G smartphone

Nokia plánuje cenově dostupný 5G smartphone
2020-06-10T13:30:44+01:00
• 10. 6. 2020

Zdroj: PhoneArena

Společnost HMD Global doposud představila pouze jediný 5G zařízení pod značkou Nokia. Konkrétně jde o Nokia 8.3 5G. Telefon je vybaven procesorem Snapdragon 765G a teprve se dostává do prodeje, přičemž stát bude až 599 EUR (cca 16 000 Kč bez DPH). Pokud se vám ale nechce dávat tolik peněz za telefon, můžete si počkat na levnější variantu.

Nokia si může nechat ujet vlak

HMD Global totiž prý plánuje představit levnější variantu s 5G konektivitou. S touto informací přišel server Nokia Power User, který odhalil, že cenově dostupnější model nabídne procesor od MediaTeku, konkrétně Dimensity 800 či Dimensity 820. 

Nokia

Zdroj: Gizmochina

Bližší specifikace prozatím nejsou známy, ale pravděpodobně nepůjde o Nokia 7.3, protože tento model by měl dorazit s procesorem Snapdragon. Možný časový rámec pro představení tohoto cenově dostupného 5G zařízení je stanoven na začátek roku 2021. Nalijme si sklenku vína a přiznejme si, že šest měsíců je opravdu dlouhá doba. 

Pokud skutečně hodlá HMD Global dohnat konkurenci, bude muset cenově dostupné 5G zařízení uvést na trh ještě tento rok, případně před začátkem čtvrtého čtvrtletí. To ale podle všeho v plánu společnost zatím nemá. Zdá se tedy, že telefon ještě nebyl odhalen a již nyní je jasné, že si nechává ujet vlak. 

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim