Nokia plánuje cenově dostupný 5G smartphone

Nokia plánuje cenově dostupný 5G smartphone
2020-06-10T13:30:44+02:00
• 10. 6. 2020

Zdroj: PhoneArena

Společnost HMD Global doposud představila pouze jediný 5G zařízení pod značkou Nokia. Konkrétně jde o Nokia 8.3 5G. Telefon je vybaven procesorem Snapdragon 765G a teprve se dostává do prodeje, přičemž stát bude až 599 EUR (cca 16 000 Kč bez DPH). Pokud se vám ale nechce dávat tolik peněz za telefon, můžete si počkat na levnější variantu.

Nokia si může nechat ujet vlak

HMD Global totiž prý plánuje představit levnější variantu s 5G konektivitou. S touto informací přišel server Nokia Power User, který odhalil, že cenově dostupnější model nabídne procesor od MediaTeku, konkrétně Dimensity 800 či Dimensity 820. 

Nokia

Zdroj: Gizmochina

Bližší specifikace prozatím nejsou známy, ale pravděpodobně nepůjde o Nokia 7.3, protože tento model by měl dorazit s procesorem Snapdragon. Možný časový rámec pro představení tohoto cenově dostupného 5G zařízení je stanoven na začátek roku 2021. Nalijme si sklenku vína a přiznejme si, že šest měsíců je opravdu dlouhá doba. 

Pokud skutečně hodlá HMD Global dohnat konkurenci, bude muset cenově dostupné 5G zařízení uvést na trh ještě tento rok, případně před začátkem čtvrtého čtvrtletí. To ale podle všeho v plánu společnost zatím nemá. Zdá se tedy, že telefon ještě nebyl odhalen a již nyní je jasné, že si nechává ujet vlak. 

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat