reklama

Google Lens dostane vzdělávací mód

Google Lens dostane vzdělávací mód
2020-05-16T18:00:24+01:00
• 16. 5. 2020

Zdroj: Google

Google Lens je poměrně robustní služba, která napomáhá s identifikací, vyhledáváním a s několika další možnosti s využitím fotografií. Pokročilé algoritmy a umělá inteligence Googlu se snaží identifikovat, co se vlastně nachází na fotografii, přičemž primárně nabídne podobné výsledky z Google Vyhledávání. Už nyní dokáže tato služba řešit matematické rovnice, ale zřejmě se dočkáme nového režimu pro vzdělávání.

Vzdělávací mód

XDA Developers se podařilo aktivovat rozhraní nového módu v beta verzi aplikace. Konkrétně se bude nabízet nová ikona reprezentující vzdělávání. Následně bude uživatel vyzván, aby zamířil kamerou na domácí úkol. Následně po vyfocení dojde k nabídnutí řešení.

Google Lens Education Mode 568x1200x Google Lens Education Homework Help 568x1200x

Zdroj: androidpolice.com

Zde ale nepůjde jen o běžně dořešení například rovnice. Respektive kromě zobrazení výsledku bude možné si nechat poradit, jak k takovému výsledku dospět. Nabídne se totiž řešení s využitím služeb jako Alpha, MathPapa a Cymath. Níže můžete vidět, jaká je současná implementace.

google lens math new 1080x2280x google lens math new 2 1080x2280x

Zdroj: androidpolice.com

Dle zdrojového kódu se mimo jiné budou nabízet i další možnosti, jako třeba možnost nechat dopočítat neznámou a podobně. Vzhledem k tomu, že novinka není aktivní ani v beta verzi aplikace, může ještě nějakou dobu trvat, než se jí dočkáme ve stabilní variantě. Otázkou je, co si Google přichystá dalšího v této službě.

logo-app Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim