reklama

Trh s chytrými telefony se propadá zatím o 13 %

Trh s chytrými telefony se propadá zatím o 13 %
2020-05-06T15:00:55+02:00
• 6. 5. 2020

Zdroj: Forbes.com

Analytická společnost Canalys na svých oficiálních stránkách zveřejnila tiskovou zprávu k výsledkům mobilního trhu za první čtvrtletí letošního roku, které bylo dle mnohých očekávání výrazně ovlivněno koronavirem. Podle vedoucího zaměstnance má vir obrovský dopad na prodej chytrých telefonů a v následujícím období konečný výsledek může být ještě výrazněji ovlivněn. Aktuální číslo představuje 13% propad nebo dodání méně než 300 milionů zařízení.

Brzy na počítání ztrát

Výsledek za první čtvrtletí roku 2020 odpovídá číslům z roku 2013 a hlavní analytik Ben Stanton předpovídá, že krize vyvrcholí v příštím čtvrtletí, kdy výsledky budou ještě o něco horší. V současné situaci zelená čísla připadají pouze Xiaomi s nárůstem o 9 % a firmě Vivo s 3% růstem. Dále ostatní výrobci zaznamenali záporné číslo, přičemž Apple ze třetí pozice alespoň dokázal zkrátit náskok Huaweie na 4,4 % z původních 6 %.

Telefony Q1 2020 2 675x675x Telefony Q1 2020 1 900x506x

Zdroj: GSMArena.com

Analytici z Canalys dodávají, že velmi málo prodejců dokázalo odolat špatné ekonomické situaci a bez vládní podpory vybraní prodejci budou dokonce muset ukončit podnikatelskou činnost. Hlavní výrobci údajně mají přiškrcený peněžní tok, což se kupříkladu promítne v omezené marketingové aktivitě. Nastavení nové obchodní strategie a rychle se dostat do rovnováhy může zahrát významnou roli v konkurenčním prostředí.

Zdroje: gsmarena.com, canalys.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat