reklama

Youtube přehrávač dostane zajímavé vylepšení

Youtube přehrávač dostane zajímavé vylepšení
2020-04-14T19:30:02+01:00
• 14. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Youtube je centrem pro mnohé tvůrce a nabízí se nám nejrůznější videa. Některá jsou ale velmi dlouhá, nejen desítky minut, ale dokonce dosahují na několik hodin. V takových případech se hodí, když tvůrce dovybaví video o kapitoly. Právě v této oblasti se dočkáme menšího ale užitečného vylepšení.

Youtube a kapitoly

Jak již bylo řečeno, pakliže autor napíše do popisku videa jednotlivé kapitoly dovybavené o časová razítka, slouží jako rychlé odkazy. Po kliknutí jste přesunuti do kýžené části videa. Nejedná se o novinku, je k dispozici již mnoho let, ale zatím ji Youtube opomíjel, respektive ji nijak nevylepšoval. Nyní se ale ukazuje, že se testuje grafické znázornění přímo v přehrávači pro web i v samotné aplikaci pro Android.

youtube video chapter timestamps android 2246x1080x

Zdroj: AndroidPolice.com

Jak je vidno na snímku obrazovky výše, časová linie obsahuje značky, přičemž miniatura videa obsahuje také část názvu kapitoly. S novinkou bude souviset o menší změna nabídky kapitol. Měli bychom se dočkat hned pod videem sekce, kde budou všechny rozepsány. Nebude tak nutné rozklikávat popisek videa a hledat odkazy do videa.

youtube chapters 2 1080x981x

Zdroj: xda-developers.com

Kromě toho se chystá další novinka. Ta se týká zobrazení komentářů. Místo nutnosti skrolovat níže až za doporučená videa, nabídne se malý boxík s jedním komentářem hned pod popisem videa. Po kliknutí se zobrazí všechny komentáře.

YouTube for Android New Comments Section 1 545x1200x YouTube for Android New Comments Section 2 545x1200x YouTube for Android New Comments Section 3 545x1200x YouTube for Android New Comments Section 4 545x1200x

Zdroj: xda-developers.com

Všechny tyto novinky se zatím testují na malém počtu uživatelů, ale je možné, že někteří z vás je mají k dispouzici.

Zdroje: xda-developers.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim