reklama

WhatsApp mění limit skupinových hovorů, zatím v betě aktualizováno

WhatsApp mění limit skupinových hovorů, zatím v betě [aktualizováno]
2020-04-21T07:40:48+01:00
• 21. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 21. 4.

Jak bylo avizováno, WhatsApp rozšiřuje limit pro skupinové hovory. Původně si mohli volat čtyři uživatelé a očekávali jsme, že dojde k razantnímu navýšení, ale nakonec došlo ke zdvojnásobení. V nové beta verzi 2.20.50.25 (iOS)/2.20.133 (Android) je možnost vytvořit skupinový hovor se sedmi dalšími uživateli.

WhatsApp Group calls 768x275x

Zdroj: wabetainfo.com

Je nutné, aby všichni byli na nejnovější verzi, aby bylo možné takto volat. K zahájení stačí kliknout na tlačítko pro volání a následně zvolit Nový skupinový hovor. V případě volání přes skupiny, budete dotázaní na konkrétní uživatele, pakliže jich bude celkově více, než je limit pro skupinový hovor. Kdy se tato funkce dostane do stabilní verze, není zatím známo.

Původní článek 17. 4.

Populární mobilní kecálek WhatsApp se nově snaží využít současné poptávky po virtuální komunikaci rozšířením svých limitů pro skupinové hovory. Doposud společnost, potažmo mobilní aplikace, umožňovala přístup pouhým čtyřem účastníkům pro hromadnou audio nebo video konferenci. Podle nejnovější beta verzi aplikace pro iOS a Android se zdá, že toto omezení hodlá společnost WhatsApp změnit. 

WhatsApp plánuje změnit i uživatelské rozhraní pro volání

Publikovaná beta verze naznačuje, že změna v počtu účastněných video či audio konference se v příštích několika týdnech projeví. Bohužel není prozatím známo, kolik uživatelů se takového hromadného hovoru bude moci zúčastnit. Navíc, aby bylo možné využít nové (ne)omezení, budou muset všichni uživatelé mít nainstalovanou nejnovější verzi aplikace WhatsApp. 

WhatsApp

Zdroj: AndroidCentral

Kromě toho, a možná v důsledku posledních skandálů společnosti Zoom v zabezpečení, hodlá WhatsApp upravit i své uživatelské rozhraní pro volání. Díky tomu bude více tlačit důraz na zobrazení skutečnosti, že uskutečněné hovory jsou šifrované end-to-end. Tato konkrétní novinka se již nachází v nejnovějších beta verzích pro iOS i Android, což znamená, že stabilní verze tu bude cobydup. 

Mezi další nové funkce, které jsou v současné době k dispozici, patří lepší možnost vyhledávání pro Android zařízení (funkce s názvem Advanced Search je již v iOS dostupné) či ochrana zálohy chatu na Disk Google pomocí hesla. 

Zdroje: androidcentral.com, wabetainfo.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim