Apple prodal v Číně „jen“ 2,5 mil. kusů iPhonů

Apple prodal v Číně „jen“ 2,5 mil. kusů iPhonů
2020-04-16T15:00:09+02:00
• 16. 4. 2020

Zdroj: MacRumors

Pandemie COVID-19, nebo-li koronavirus, pořádně zamíchá kartami. O tom se nyní přesvědčil Apple, který v průběhu minulého měsíce na čínském trhu prodal přibližně 2,5 mil. kusů iPhonů. Zda se bavit o úspěchu, nebo ne, to přenechám raději analytikům. Je třeba ale brát v úvahu fakt, že toto prodejní číslo se dostavilo ihned po historicky nejhorším měsíci v Číně. 

Apple zaznamenal v Číně drsné chvíle

Společnost Apple prodala v průběhu ledna méně něž 500 000 iPhonů, což představuje téměř 60procentní pokles prodeje. Výrobci mobilních telefonů samozřejmě doufají – a nic jiného jim nezbývá -, že se poptávka na čínském trhu zotaví a vrátí k normálu. Mnoho z nich chce i zvýšit prodej v Číně, což je za současné situace sebevědomé. Pokud by se to ale firmám přeci jen povedlo, dokázaly by zmírnit poklesy, respektive dopad poklesů na dalších zahraničních trzích. 

Apple

Zdroj: MacRumors

Mnoho tamních prodejců třetích stran se v Číně snaží nabízet slevy na iPhone 11 ve snaze posílit poptávku v době, kdy spotřebitelé nemají pevnou půdu pod nohami a do budoucna také příliš nevidí. Podobné slevy ale prodejci nabídli i na modely iPhone XS a iPhone XR, a to začátkem roku 2019. Krátce poté společnost Apple zveřejnila čtvrtletní hospodaření, které prozradilo nízkou míru přechodu na novější modely. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat