reklama

Apple prodal v Číně „jen“ 2,5 mil. kusů iPhonů

Apple prodal v Číně „jen“ 2,5 mil. kusů iPhonů
2020-04-16T15:00:09+01:00
• 16. 4. 2020

Zdroj: MacRumors

Pandemie COVID-19, nebo-li koronavirus, pořádně zamíchá kartami. O tom se nyní přesvědčil Apple, který v průběhu minulého měsíce na čínském trhu prodal přibližně 2,5 mil. kusů iPhonů. Zda se bavit o úspěchu, nebo ne, to přenechám raději analytikům. Je třeba ale brát v úvahu fakt, že toto prodejní číslo se dostavilo ihned po historicky nejhorším měsíci v Číně. 

Apple zaznamenal v Číně drsné chvíle

Společnost Apple prodala v průběhu ledna méně něž 500 000 iPhonů, což představuje téměř 60procentní pokles prodeje. Výrobci mobilních telefonů samozřejmě doufají – a nic jiného jim nezbývá -, že se poptávka na čínském trhu zotaví a vrátí k normálu. Mnoho z nich chce i zvýšit prodej v Číně, což je za současné situace sebevědomé. Pokud by se to ale firmám přeci jen povedlo, dokázaly by zmírnit poklesy, respektive dopad poklesů na dalších zahraničních trzích. 

Apple

Zdroj: MacRumors

Mnoho tamních prodejců třetích stran se v Číně snaží nabízet slevy na iPhone 11 ve snaze posílit poptávku v době, kdy spotřebitelé nemají pevnou půdu pod nohami a do budoucna také příliš nevidí. Podobné slevy ale prodejci nabídli i na modely iPhone XS a iPhone XR, a to začátkem roku 2019. Krátce poté společnost Apple zveřejnila čtvrtletní hospodaření, které prozradilo nízkou míru přechodu na novější modely. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim