reklama

Google Pay v Česku – přidává se Twisto aktualizováno

Google Pay v Česku – přidává se Twisto [aktualizováno]
2020-03-10T14:20:37+02:00
• 10. 3. 2020
12

Aktualizováno 10. 3.

Po několika měsících jsme se dočkali rozšíření platební služby Google Pay. Tentokrát se přidává služba Twisto. Ta již dávno podporuje Apple Pay, přičemž v oficiální tiskové zprávě uvádí, proč tak dlouho trvalo zavedení Google Pay.

Google Pay přichází u Twista rok po Apple Pay. Rozhodně jsme nechtěli nic schválně zdržovat. Ale celé Twisto přechází na nového vydavatele karet, což je zdlouhavý a náročný proces, který je už téměř za námi. Takže se už brzy můžeš těšit na další novinky.

Aktualizováno 23. 12.

Novým subjektem v rámci podpory Google Pay je společnost Essox, která se soustřeďuje na spotřebitelské financování a leasing. Klienti mohou nyní přidat svou kreditní kartu Mastercard do služby Google Pay a platit jednoduše mobilním telefonem.

Aktualizováno 10. 12.

Po měsíci od zavedení podpory u UniCredit Bank pro platební karty Mastercard získáváme informaci, že služby Google Pay mohou využívat i majitele karet Visa. Banka tak dokončila podporu a majitelé obou typů karet mohou používat služby Google Pay i Apple Pay.

Aktualizováno 7. 11.

Pokud jste klientem banky, která zatím nepodporuje platební službu Google Pay, musíte si buď počkat, nebo využít alternativní služby. Takovou je například Revolut, která nabízí od minulého roku podporu Google Pay. Stačí na založený účet převést peníze, získat platební kartu a následně můžete používat Google Pay v mobilním telefonu. Nyní jsme se dočkali podpory Google Pay u podobné služby, kterou je TransferWise. Ta se sice více soustřeďuje na převod peněz mezi zeměmi s minimálním poplatkem, ale i tak nabízí obdobné služby jako Revolut.

Nyní nově podporuje i Google Pay v České republice. Kromě toho se dočkali obyvatelé žijící v Belgii, Chorvatsku, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Norsku, Polsku, Slovensku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku, Velké Británii a USA. Mimo jiné služba podporuje také Garmin Pay a Fitbit Pay. V případě Apple Pay si budeme muset počkat.

Na novinku upozornil Ondřej Peroutka (@peroutka), děkujeme.

Aktualizováno 5. 11. 16:40

Dnes jsme se dočkali mimo jiné zavedení podpory Apple Pay u ČSOB a Poštovní spořitelny. Sice na oficiálních stránkách ČSOB se láká zejména na Apple Pay, tak mimo jiné došlo také na spuštění podpory pro Google Pay. Bonusem navrch je také podpora Garmin Pay. I v tomto případě jsou podporovány karty Mastercard, přičemž na Visa karty dojde řada až později.

Aktualizováno 5. 11. 10:45

Nakonec jsme nemuseli dlouho čekat a přidává se další banka, tentokrát AirBank. Kromě zavedení podpory Google Pay jsme se dočkali také Garmin Pay a Fitbit Pay. Pokud používáte placení skrze aplikaci pro Android, tak stále budete mít tuto možnost. Noví zájemci již budou muset využívat Google Pay. Jinak řečeno, AirBank postupem času zruší funkci placení ve své aplikaci pro Android.

„Google Pay má do budoucna velký potenciál hlavně v oblasti online nákupů, a proto se budeme soustředit na rozvíjení tohoto způsobu placení. Očekáváme, že i stávající uživatelé placení mobilem přes My Air na Google Pay postupně přejdou,“ říká Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Aktualizováno 5. 11. 9:55

Nedávno zavedla podporu Česká spořitelna pro službu Google Pay, přičemž se dočkáme i u AirBank. Nyní ale oznamuje zavedení možnosti využívání Google Pay u klientů banky UniCredit Bank. Týká se to majitelů debetních karet Mastercard.

„Mobilem dnes platí již téměř každý desátý Čech, většina mobilních zařízení přitom běží na operačním systému Android. Spuštění pohodlného a rychlého placení pomocí Google Pay tak je pro nás logickým krokem. Se službou bezkontaktně zaplatíte nejen v kamenných obchodech, ale i na tisícovkách e-shopů včetně těch nejznámějších,“ vysvětluje Tomáš Drábek, člen představenstva a ředitel retailového a privátního bankovnictví UniCredit Bank.

Návod na aktivaci Google Pay na Wear OS hodinkách

Aktualizováno 31. 6.

V tomto týdnu jsme se dočkali dalšího rozšíření služby Google Pay pro placení skrze mobilní telefony. Nováčkem je banka Creditas, která službu spustila 21. května.

„V mobilním bankovnictví vidíme budoucnost. Právě platby mobilem můžou zanedlouho nahradit hotovost i plastové platební karty. Placení mobilním telefonem je jednoduché, bezpečné, a hlavně pohodlné,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj.

Nebude se jednat o jedinou novinku v tomto roce. Banka plánuje spuštění také Garmin Pay, přičemž se počítá také s Apple Pay.

„Pro klienty Banky CREDITAS připravujeme placení i přes další platformy. Během července plánujeme spustit podporu Garmin Pay a na podzim bychom rádi nabídli placení pomocí Apple Pay,“ dodává Kamil Rataj.

Aktualizováno 2. 4.

Dnes jsme se dočkali dalšího rozšíření v rámci podpory platební služby Google Pay. Nově se přidává Fio banka. Kromě placení u obchodníků vyzdvihují také možnost výběru v bankomatech. Majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android s verzí 5.0 a vyšší a vybaveným technologií NFC mohou využívat novou službu zcela zdarma, přičemž lze platit s Google Pay i na internetu.

„Placení mobilním telefonem představuje rychlý a moderní způsob placení, který v budoucnu může částečně nahradit i klasickou plastovou platební kartu. Vnímali jsme velký zájem o tuto službu, jsme proto rádi, že ji našim klientům můžeme také nabídnout, “ představuje možnost přidání Fio karet do aplikace Google Pay obchodní ředitel Jan Bláha.

Aktualizováno 29. 1.

Po více než roce od spuštění Google Pay v České republice jsme se dočkali rozšíření o další subjekt. Konkrétně klienti banky Equa Bank mohou od dnešního dne používat tuto službu pro placení v obchodech skrze mobilní telefon s Androidem. Přidání karet již funguje, jak píší někteří uživatelé na Facebooku, přičemž sama banka potvrzuje funkčnost od 10:00.

Aktualizováno 20. 2.

České zastoupení společnosti Google nám nyní sdělilo, že právě dnes startuje postupná změna Android Pay na Google Pay v České republice. Postupem času byste měli vidět ve svém zařízení změnu loga a dalších prvků. Pakliže už nyní platíte s Android Pay, ani si možná nevšimnete, že došlo k přejmenování na Google Pay.

Odkaz na animaci

Aktualizováno 12. 1.

Před pár dny Google oznámil, že sloučí své dvě platební služby pod jednu značku Google Pay. Zároveň uvedl, že bychom mohli tuto změnu zaznamenat na svých zařízeních v horizontu týdnů, ale nakonec si zřejmě trochu pospíšil. Pakliže jste zapojeni do beta programu Google Play Služeb, dostali jste aktualizaci, která mění název služby uvedení při placení mobilem.

Jedná se jen o předzvěst dalších změn. Samotná aplikace Android Pay ještě nedostala aktualizaci, proto si ponechává svůj název. Nyní tedy na některých zařízeních mohou být dva různé názvy jedné služby.

Původní článek 8. 1.

Teprve nedávno jsme se dočkali oficiálního spuštění služby Android Pay v České republice. Mohli jsme se divit, proč Google u nás více nepropaguje tuto službu, ale nyní to dává smysl. Android Pay totiž tak trochu končí. Konkrétně dochází ke sloučení s Google Wallet.

Android Pay oficiálně v České republice

Android Pay můžeme využívat u běžného placení v obchodech, přičemž Google Wallet je pro placení na webu. Google se rozhodl obě služby sloužit pod jednu značku, která se bude jednoduše jmenovat Google Pay.

Díky této změně bude moci vyhledávací gigant propagovat jednu službu, kterou najdeme v kamenných obchodech, na internetu a třeba v Obchodě Play. Zatím tedy uvidíte služby ještě pod svými původními názvy, ale během několika týdnů dojde k sjednocení. Lze tedy očekávat přejmenování aplikace Android Pay.

Zdroje: androidcentral.com, 9to5google.com, fio.cz, 9to5google.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Monika Dudkova

16. 12. 2019, 10:12

Už se těším až Equa bank spustí Apple pay. Nevíte, na kdy to plánují?

Zdeněk Škrabálek

10. 12. 2019, 18:47

Dneska přidána i VISA u ČSOB

Barbora Plachá

15. 11. 2019, 11:26

Já mám Samsung a Google Pay používám u Equa bank, kde mám účet, už od samotnýho začátku. To si ČSOB teda dala na čas.

Barbora Plachá

15. 11. 2019, 11:26

.

Erik Bezeréti

VIP 5. 11. 2019, 15:41
Android aplikace

Konečně i Airbank :-)

Unicredit is dead. Se vším tak pozdě, že jsem si zřídil účet u konkurence. Platby NFC vlasní řešení nic, GPay až někdy nyní, okamžité platby taky nic. A k tomu jejich famózní smartbanking (omezení pouze na 1 zařízení) a internetbanking. Airbank či Moneta jsou od UCB míle daleko!

Jindřich Kotrch

5. 11. 2019, 12:58

Karta ČSOB přidána do Google pay. Tak už jim to funguje. Konečně.

Jiří Bouda

1. 6. 2019, 15:18
Android aplikace

Bohuzel platba mobilem nefunguje vsude spolehlive. Nejvic problemu jsem mel v bauhausu a unihoby. Coz je skoda uz jsem si od penezenky dost odvykl.

Marek Dostál

1. 6. 2019, 12:11

a Air Bank stále nic :(

Přemysl Vaculík

VIP 1. 6. 2019, 19:01

A nevypadá to nadějně.

LubosKlicpouch

3. 4. 2019, 5:20

Nevím jak s jinými bankami. Fio mi lze přidat pouze v NEgapps účtu.

Trošku nefér vůči partnerům – bankám. Ty natiskly letátky, změnily VOP, všude propagují Android Pay. Ale jinak proč ne, pokud to nebude mít vliv na funkci, rostlináře taky, tak to nevadí.

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim