reklama

Files: jak snadno rozbalit ZIP soubor na iPhonu a iPadu návod

Files: jak snadno rozbalit ZIP soubor na iPhonu a iPadu [návod]
2020-03-29T13:30:09+01:00
• 29. 3. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Věděli jste, že ZIP soubory můžete velice snadno a rychle rozbalit na iPhonu a iPadu? Stačí vám k tomu nativní aplikace Files. V tomto článku vám ukážeme, jak ZIP soubory rozbalit. 

Files umí nativně a snadno rozbalit ZIP soubory

Nativní aplikace Files usnadňuje přístup k datům a souborům uloženým v jakémkoli souboru ZIP. Nikdy navíc nebudete potřebovat k otevření ZIP archivu aplikace a nástroje třetích stran. Dekomprese archivu a otevření souboru je v iPadOS a iOS pomocí aplikace Files velmi snadné. Jak tedy postupovat?

Files Files

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nejprve otevřete aplikaci Files na svém iPhonu či iPadu. Poté přejděte na soubor ZIP, který chcete otevřít. Dále stačí klepnout a podržet prst na názvu archivního souboru a poté vybrat z rozbalovací nabídky možnost Rozbalit. Vyčkejte chvíli, než se obsah rozbaleného souboru objeví ve stejné složce v aplikaci Files jako původní archiv ZIP. 

Files Files

Zdroj: Dotekomanie.cz

Malé ZIP soubory se v aplikace v podstatě okamžitě rozbalí a dekomprimují. U velkých souborů může chvíli trvat, než se archiv celý rozbalí. Pokud navíc máte ZIP soubor, o kterém víte, že se v něm nachází spousta souborů, můžete si vytvořit novou složku v aplikaci Files a zde soubory přemístit. 

Tato funkce je nesmírně užitečná, pokud si stáhnete ZIP soubor ze Safari, e-mailové přílohy na podobně. Nutno podotknout, že tyto nové funkce jsou k dispozici pouze na moderních verzích iOS a iPad OS, takže budete potřebovat nejméně verzi 13 nebo novější. Předchozí verze systému iOS samozřejmě zvládala tyto činnosti splnit, ovšem pouze díky aplikacím třetích stran. Pokud tedy stále používáte starší systémy, můžete si stáhnout některou z aplikací. 

Jak ale vidíte, jde o velice jednoduchý proces. Pakliže tedy často pracujete se soubory, může vám být tento návod velmi užitečný.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat