reklama

Apple prý pracuje s BMW na odemykání aut iPhonem pomocí U1 čipu

Apple prý pracuje s BMW na odemykání aut iPhonem pomocí U1 čipu
2020-03-25T09:35:06+01:00
• 25. 3. 2020

Zdroj: motoringresearch.com

1

Již dříve v kódu iOS 13.4 byla objevena funkce, která má v budoucnu umožňovat nativně odemykat iPhonem vaše auto. Nyní z uniklého kódu iOS 14 se díky serveru 9to5mac dozvídáme několik podrobností a také nadcházející spolupráci s automobilkou BMW.

Nativní odemykání auta již v iOS 14?

Apple údajně dle uniklého kódu spolupracuje na nové funkce s BMW, která má jako první novinku podporovat. BMW pracuje na alternativních možnostech odemykání auta již delší dobu a již dnes mají tzv. Digital Key Release 2.0. Tato druhá verze například umožňuje odemykat auto přes NFC přiložením telefonu ke klice. Dokonce to bude možné, i pokud je váš telefon vybitý.

ET1QHmWUcAEXsV3 828x1792x ET1QHmaUUAAG5gN 828x1792x ET1QHmYUMAE0kl 828x1792x

Zdroj: @DongleBookPro

Nová verze Digital Key Release 3.0 má podporovat ultra-wideband technologii (širokopásmovou), což přímo naznačuje využití čipu U1 z nových iPhonů 11. Díky tomu by stačilo mít telefon v kapse a vaše auto by se po sáhnutí na kliku samo odemklo. Ostatně to samé dnes již funguje s obyčejným klíčem k autu, u škodovky pod názvem KESSY. Zde by nebyl potřeba žádný dodatečný klíč, ale jen váš telefon.

Spolupráce Applu s BMW trvá již delší dobu, byla to právě tato automobilka, která nabídla jako první bezdrátový CarPlay. Nová funkce by se měla jmenovat CarKey a měla by tedy umožňovat odemykat, zamykat a startovat auto. Klíč k autu by se přidal jako karta v aplikaci Wallet. Jak to asi bude vypadat, můžete vidět na screenshotech ve článku.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Ales Tlapal

14. 6. 2020, 7:54

Nemám iPhone a ani BMW :-D Já k odemykání auta používám klasický vystřelovací klíč, který jsem si objednal z Auto klic24 a nemám s jeho používáním žádný problém. Nic modernějšího nepotřebuji, protože bych to neuměl používat a ani mi to nepřipadá bezpečné.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim