reklama

Apple prý pracuje s BMW na odemykání aut iPhonem pomocí U1 čipu

Apple prý pracuje s BMW na odemykání aut iPhonem pomocí U1 čipu
2020-03-25T09:35:06+01:00
• 25. 3. 2020

Zdroj: motoringresearch.com

1

Již dříve v kódu iOS 13.4 byla objevena funkce, která má v budoucnu umožňovat nativně odemykat iPhonem vaše auto. Nyní z uniklého kódu iOS 14 se díky serveru 9to5mac dozvídáme několik podrobností a také nadcházející spolupráci s automobilkou BMW.

Nativní odemykání auta již v iOS 14?

Apple údajně dle uniklého kódu spolupracuje na nové funkce s BMW, která má jako první novinku podporovat. BMW pracuje na alternativních možnostech odemykání auta již delší dobu a již dnes mají tzv. Digital Key Release 2.0. Tato druhá verze například umožňuje odemykat auto přes NFC přiložením telefonu ke klice. Dokonce to bude možné, i pokud je váš telefon vybitý.

ET1QHmWUcAEXsV3 828x1792x ET1QHmaUUAAG5gN 828x1792x ET1QHmYUMAE0kl 828x1792x

Zdroj: @DongleBookPro

Nová verze Digital Key Release 3.0 má podporovat ultra-wideband technologii (širokopásmovou), což přímo naznačuje využití čipu U1 z nových iPhonů 11. Díky tomu by stačilo mít telefon v kapse a vaše auto by se po sáhnutí na kliku samo odemklo. Ostatně to samé dnes již funguje s obyčejným klíčem k autu, u škodovky pod názvem KESSY. Zde by nebyl potřeba žádný dodatečný klíč, ale jen váš telefon.

Spolupráce Applu s BMW trvá již delší dobu, byla to právě tato automobilka, která nabídla jako první bezdrátový CarPlay. Nová funkce by se měla jmenovat CarKey a měla by tedy umožňovat odemykat, zamykat a startovat auto. Klíč k autu by se přidal jako karta v aplikaci Wallet. Jak to asi bude vypadat, můžete vidět na screenshotech ve článku.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Ales Tlapal

14. 6. 2020, 7:54

Nemám iPhone a ani BMW :-D Já k odemykání auta používám klasický vystřelovací klíč, který jsem si objednal z Auto klic24 a nemám s jeho používáním žádný problém. Nic modernějšího nepotřebuji, protože bych to neuměl používat a ani mi to nepřipadá bezpečné.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat