reklama

AnTuTu Benchmark již nenajdete v Obchodě Play aktualizováno

AnTuTu Benchmark již nenajdete v Obchodě Play [aktualizováno]
2020-03-09T10:05:48+02:00
• 9. 3. 2020

Zdroj: AnTuTu, Dotekomanie.cz

7

Pro měření výkonu zařízení se používají aplikace typu benchmark. Zpravidla ukazují nějaké výsledné bodové hodnocení, pomocí kterého můžete porovnávat jednotlivé produkty. U mobilních telefonů patří mezi nejpopulárnější AnTuTu Benchmark, který se objevuje i na tiskových konferencích, tiskových zprávách a marketingových materiálech výrobců smartphonů. Ti se chlubí, jak je jejich novinka výkonná. Možná je těmto dnům konec, nebo aspoň na nějaký čas.

AnTuTu Benchmark

Zdroj: AnTuTu

AnTuTu jako součást Cheetah Mobile?

Web AndroidPolice zaznamenal, že samotná aplikace AnTuTu Benchmark již není dostupná v Obchodě Play. V podstatě se v tomto centru aplikací nenachází ani jedna z původních aplikací pod účtem AnTuTu. Došlo na odebrání také aplikací
AITUTU Benchmark, AnTuTu Officer a Antutu 3DBench. Společnost zatím neposkytla oficiální vyjádření, ale na svých oficiálních stránkách již provedla úpravu. Místo na odkazování na Obchod Play se nabízí přímo instalační APK balíček.

Screenshot 317 780x171x

Oficiální odkaz na AnTuTu Benchmark v Obchodě Play; Zdroj: play.google.com

Dle původních informací v Obchodě Play se ukazuje, že AnTuTu aplikace jsou ve skutečnosti zřejmě vlastněny společností Cheetah Mobile. Tedy firmou, která již mnohokrát porušila obchodní podmínky Googlu. Mimo to měla problémy s bezpečnostní a také se objevovaly nekalé praktiky u aplikací. Web AndroidPolice poukazuje také na to, že předsedou Beijing Antutu Technology Co. je Fu Sheng. Ten samý člověk je zároveň CEO firmy Cheetah Mobile.

Zřejmě tato vazba je příčinou odstranění aplikací AnTuTu z Obchodu Play, ale jedná se o spekulaci. Druhou možností může být porušení podmínek Obchodu Play aplikacemi AnTuTu. Budeme si muset počkat na vyjádření společností, co bylo vlastně příčinou odstranění. Zatím není jasné, jestli se dočkáme návratu populárního benchmarku. Za zmínku stojí, že AnTuTu Benchmark je stále dostupná pro zařízení se systémem iOS.

Aktualizováno

Společnost stojící za AnTuTu již zareagovala na vzniklou situaci. Dle oficiálního vyjádření Google odebral aplikace z Obchodu Play kvůli návaznosti na společnost Cheetah Mobile. Stalo se tak na základě použití odkazu na stránky obchodních podmínek této společnosti. V tuto chvíli Beijing Antutu Technology Co. řeší, jak navrátit aplikace do Obchodu Play.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

A kdo by ho hledal ????

Přemysl Vaculík

VIP 8. 3. 2020, 22:25

Výrobci? :D

Tak to potom jo. ????????????

Martin Jeřábek

8. 3. 2020, 19:32

Vašek Tůma: Vůbec bych se nedivil kdyby odešli za lepším. Joo než nějaké keci o podvodech, prostě odešli za lepším. A nedivím se jim, Google už by měl dostat ve světě android přes hubu.

Kam za lepším?
Kde víc platí?
Tak to potom jen dobře.

Vašek Tůma

8. 3. 2020, 16:31

Zajímavé je, že v den kdy antutu zmizelo z google play se objevilo na huawei appgallery

Vrána k vráně sedá.

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim